Тернопільські правоохоронці наголошують: будьте пильні при покупках та торгівлі в інтернеті

Правоохоронці попереджають, що аферисти винахідливі і варто бути обачним при покупках в інтернеті. Не замовляйте нічого у неперевіреного продавця, не перераховуйте заздалегідь коштів, краще здійснюйте оплату після отримання та перевірки товару на пошті. 
Аферисти заманюють потенційних покупців нижчими цінами, але особливість їх афери – стовідсоткова або часткова передоплата. Саме цей показник найважливіша ознака  злочинної пастки. Щоб розпізнати шахрая орієнтуйтесь:
– ціна товару значно нижче, ніж у інших продавців;
– при цьому повна передоплата або аванс як обов’язкова умова покупки;
– продавець зареєстрований на сайті недавно;
– продавець погоджується приймати оплату тільки в анонімній електронній системі платежів;
– просить повідомити термін дії карти, коди, одноразові паролі, які приходять на телефон. Ці дані є секретними та не потрібні при переказі грошей.
У такі пастки часто потрапляли і мешканці Тернопільщини. Четверо потерпілих купували через сайт-оголошень одяг. Вони здійснювали передоплату за товар, однак як тільки кошти надходили на рахунки аферистів, останні зникали з легко привласненими грішми. Сума завданих збитків краяни оцінили на суму понад 4000 гривень.
Ще двоє осіб продавали власний товар.  До них спершу телефонували аферисти, які представлялися покупцями й дізнавалися реквізити рахунків, аби переказати гроші за товар. А згодом телефонували ще раз й під приводом працівників банку дізнавалися конфіденційну інформацію, аби згодом зняти за допомогою банкомату готівку. Як наслідок аферисти «заробили» майже 3000 гривень.
Відомості про події працівники поліції внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідно до статті 190 Кримінального кодексу України.
Правоохоронці наголошують про прості правила, як не стати жертвами інтернет-шахраїв:
– перевіряйте інформацію про продавця (вбийте його дані у пошуковик, почитайте відгуки про нього в інтернеті);
– при надходженні товару перевірте його на пошті;
– використовуйте функцію післяплати;
– не повідомляйте реквізити вашої картки, які маєте право знати лише Ви: термін дії карти, коди, одноразові паролі, які приходять на телефон.
У разі, якщо Ви стали жертвою шахраїв, звертайтеся до поліції за номером 102.

Post Author: Автор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *