міськрада

Тернопільських підприємців штрафуватимуть за недотримання режиму темряви

На позачерговому засіданні 21-ої сесії міської ради, яке відбулося 19 грудня, внесено доповнення до Правил благоустрою Тернопільської міської територіальної громади, затверджених рішенням міської ради від 24.07.2019 № 7/36/12. Відповідні зміни прийнято з метою забезпечення належного комплексного благоустрою та врегулювання питання щодо економії електроенергії.

«Відповідно до рішення Ради оборони області суб’єкти господарювання у нашій громаді повинні економно споживати електроенергію. Зокрема, у темну пору доби, а саме після 19 год мають бути вимкненими світлові вивіски, реклами, монітори, підсвітка тощо, – зазначає міський голова Сергій Надал. – У зв’язку з тим, що до цього часу не було відповідальності за такі порушення, на сесії міської ради внесено зміни до Правил благоустрою. Передбачено, на період дії воєнного стану відключати комерційні об’єкти у разі недотриманнями режиму економії у темну пору доби. У випадку, якщо працюватиме світлова реклама чи інша підсвітка від основного живлення електропостачання, це буде підставлю до притягнення відповідальності та накладення адмінштрафу з можливим демонтажем зазначених об’єктів».

Так, відповідно до рішення, в темну пору доби, за винятком застосування  автономного джерела живлення, повинні бути вимкненими:

  • вуличне освітлення, освітлення територій, будівель, споруд та будинків, прожекторів, рекламних вивісок, сітілайтів, світлових екранів, світлових моніторів, банерів, вітрин та інших рекламоносіїв тощо у темну пору доби;
  • внутрішнє освітлення приміщень після закінчення робочого дня.

До слова, Кодекс України про адміністративні правопорушення (ст.152) за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів передбачає накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян-суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Зокрема, для громадян – 340-1360 грн, а для підприємців чи відповідальних посадових осіб 850-1700 грн.

Post Author: Diana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *