Тернопільський академічний обласний театр актора і ляльки йде на канікули

Закриття 37-ого театрального сезону  Тернопільського академічного обласного театру актора і ляльки відбудеться 23 липня.

Останньою виставою сезону буде казка-комедія «Небилиці про Курочку Рябу» за п’єсою Артема Макєєва та режисурою заслуженого артиста України Володимира Лісового. Вистава є популярною серед глядачів, адже її незвичайний сюжет із захоплюючими поворотами дивує і дітей, і дорослих. Окрім відомих героїв казки, у виставі діють жартівливі скоморохи, які розважають публіку своїми запальними танцями та смішними небилицями про Курочку Рябу. Проте, окрім веселощів, лялькарі завжди мають на меті донести до глядача і позитивний повчальний момент – не в багатстві щастя. Сім’я, дружба та любов – ось що треба берегти. Окрім вистави, у фойє театру, діток розважатимуть улюблені казкові персонажі – кіт Леопольд та мишеня Сірий, які ще й пригощатимуть усіх солодощами.

У 37-ому сезоні лялькарі подарували глядачам прем’єрну виставу «Ріпка, або казка на городі» (режисер-постановник – В. Лісовий, художник – Оксана Федун) , яку присвятили 160-річчю від дня народження Івана Франка. На даний час завершилась робота над зимовою постановкою «Мороз-Морозенко» (режисер – В. Лісовий, художник – В. Якубовський), показ якої відбудеться вже у новому сезоні. І хоч театральний сезон закривається, колектив продовжує працювати, задля того, щоб глядачі змогли подивитися творчу роботу харківського режисера Оксани Дмитрієвої, яку запросили для постановки вистави «Василина» за мотивами українських казок.

Сезон, що завершується, був насичений подіями. Розпочали лялькарі з подорожі до мальовничої Чорногорії, де взяли участь у Міжнародному фестивалі театрів ляльок з виставою «Малята-кармалята». Додому повернулися з нагородою. Відзнаку «За кращу акторську майстерність» отримав заслужений артист України виконавець ролі писаря Конфуза Тарас Іванків. Традиційно лялькарі підготували театралізовані дитячі ранки до Дня Святого Миколая та на Різдвяно-новорічні свята. Добрим звичаєм у театрі ляльок стало вшанування пам’яті Тараса Шевченка показом героїко-патріотичних вистав: «Тарасова казка» та «Козацькі вітрила» (автори п’єс Б. Мельничук та В. Лісовий), які знайомлять дітей з видатними історичними постатями та подіями і сприяють духовному вихованню підростаючого покоління. Театр ляльок працює для того, щоб діти навчалися, розвивалися, відпочивали і привчалися до мистецтва. Задля цього, на базі Тернопільської обласної бібліотеки для молоді, відбулась творча зустріч акторів-лялькарів зі своїми найвідданішими глядачами. Малечі розповіли про історію та діяльність Тернопільського академічного обласного театру актора і ляльки, а провідні актори демонстрували свій талант, а також дали змогу діткам відчути себе справжніми ляльководами, давши їм попрацювати зі справжньою театральною лялькою.

Лялькарі прощаються з глядачами і чекають їх у новому театральному сезоні, який відкриється у вересні, щоб і надалі радувати своїх прихильників казковими подарунками.

 

Post Author: Diana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *