Тернополяни прокидатимуться за літнім часом

Цієї ночі, 31 березня, Україна переходить на літній час. О третій годині стрілки годинників потрібно перевести на одну годину вперед.

Нагадаємо, в Україні переводять час двічі на рік – в останню неділю березня переходять на літній час, а в останню неділю жовтня – на зимовий.

Медики зазначають, що переведення годинників може негативно позначитися на здоров’ї. Погіршитися самопочуття може у тих, в кого проблеми з серцево-судинною системою та тиском. Також у групі ризику знаходяться люди, які мають хронічні захворювання. Наприклад, печінки, нирок, шлунка. Таким пацієнтам радять у день переведення годинників лягти спати раніше і більш ретельно стежити за своїм станом.

Нагадаємо, у січні 2012 року Міністерство охорони здоров’я України позитивно оцінило законопроект про скасування переходу на літній час, який у той час розроблявся Кабінетом міністрів України. У Міністерстві охорони здоров’я, зокрема, підкреслювали, що перехід на літній час не потрібний, тому що він порушує біологічний ритм людини.

У серпні 2018 року президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер анонсував розгляд питання про скасування переходу на зимовий і літній час на засіданні комісії.

26 березня 2019 року Європейський парламент проголосував за скасування практики переведення годинників з 2021 року. Однак дане голосування не є останнім у питанні скасування переведення годинників, проте стане основою дискусії у країнах ЄС для вироблення спільної позиції.

Поширити:

Post Author: Diana