Тернополян закликають бути обачними та не виходити на кригу

Всі повинні розуміти, яку небезпеку криє у собі лід. Особливо тепер, коли з потеплінням він поступово тоншає та втрачає міцність.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян бути обачними та уникати виходів на замерзлі водойми. Особливо це застереження стосується рибалок.

Рятувальники звертаються до любителів зимової риболовлі: не забувайте – зимова підлідна ловля риби вимагає суворого дотримання правил безпечної поведінки. Пам’ятайте, що жодне хобі чи улюблена звичка не вартують того, аби піддавати ризику власне життя. Перш, ніж ступити на лід, перевірте його товщину. Не пробивайте поряд, одну від одної, на невеликій ділянці багато лунок (відстань між ними має бути 5-6 м). Не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега. Також заборонено стрибати і бігати по льоду, збиратися у великі групи. Кожен рибалка повинен мати з собою рятувальний жилет та мотузку довжиною 15-20 м. Беріть і собою мобільний телефон чи інші засоби зв’язку. Небезпечно виходити на лід у нічний час та поодинці.

Дотримання елементарних правил безпечної поведінки допоможе вам зберегти своє життя та життя людей, які знаходяться поруч з вами.

Що слід знати і як діяти у випадку, якщо трапилась біда і Ви провалилися під лід.

Дійте рішуче і не панікуйте! Широко розкиньте руки по краях льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Намагайтеся не обламувати край льоду, без різких рухів вибирайтеся на кригу, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне – пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори. Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть у той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду вже перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитесь в теплі.

Як діяти, коли на ваших очах на льоду провалилася інша людина.

Негайно сповістіть, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (будь-який предмет, який дозволить збільшити площу опори) і повзіть на неї. Наближайтеся до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє. Підручними засобами порятунку, які допоможуть врятувати людину, можуть слугувати зв’язані до купи ремені, чи шарфи, мотузка, дошка, жердина, санки або лижі. Кидати їх в напрямку до потерпілого треба за 3-4 метри. Якщо ви не один на місці події, тоді взявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і швидко – постраждалий швидко мерзне в крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу. Подавши потерпілому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і відповзайте з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть у сухий одяг і напоїть чаєм.

Головне правило, яке убезпечить від лиха – не виходити на кригу. Батькам слід пильнувати за дітьми та не дозволяти їм гратися на кризі, обов’язково провести з ними профілактичні бесіди.

Поширити:

Post Author: Diana