Тернополян закликають не нести штучні квіти на кладовища

Тернопільські кладовища продовжують прибирати до Великодніх свят. Щоденно працівники СКП «Ритуальна служба» вивозять чимало сміття, адже містяни масово йдуть на кладовища, щоб навести лад на могилах близьких.

Люди впродовж останніх днів прибирають на могилах, замінюють старі вінки на нові. Пластикових відходів дуже багато, тож тернополян просять прислухатися до рекомендації Бюро УГКЦ з питань екології, яке закликає українців відмовитися від традиції нести на могили родичів штучні квіти, адже вони шкодять оточуючому середовищу.

Як зазначає керівник Бюро УГКЦ з питань екології, доктор богословських наук Володимир Шеремета, пластикові вінки і квіти не несуть жодної богословської символіки, це традиція, яка поширилася у радянські часи і в Європі подібного немає.

«Ці вироби починають шкодити екології вже з етапу виготовлення сировини для них, адже для цього використовують нафтопродукти. Левова частка пластикових квітів не потрапляє на сміттєві полігони. Натомість їх палять, виділяються численні токсичні речовини, зокрема діоксини. Зрештою, на кладовищі та «кричуща» пластикова квітка аж ніяк не відповідає атмосфері…», – зазначив він.

Також, фахівець рекомендує у Великодні дні утриматися від традиції залишати на могилах крашанки, паски чи інші продукти харчування. Вони приваблюють безпритульних тварин, які створюють небезпеку для тернополян, що приходять на кладовище.

Поширити:

Post Author: Diana