Велосипед – один із найпоширеніших об’єктів злочину. Зловмисники привласнюють чуже майно задля легкої наживи, яке реалізовують за значно нижчою ринковою вартістю.
Не можливо помітити як настанням весняної погоди, побільшала кількість велосипедистів, а з ними й вчинених крадіжок велотранспорту. Поліцейські Тернопільщини почали документувати факти привласнення майна, які вчиненні щодо мешканців міста. Громадяни зберігають транспорт в легкодоступних місцях, під’їздах багатоповерхівок, а також в підвальних приміщеннях.
Від такого роду злочину потерпів й мешканець обласного центру. Чоловік залишив велосипед своєї доньки на сходовій клітці багатоповерхівки, а через деякий час виявив його відсутність. Завдані збитки заявник оцінив в 5 000 гривень.
Поліцейські звертаються до мешканців Тернопільщини та просять не забувати елементарні правила за допомогою яких ви зможете вберегти своє майно від рук невідомих осіб.
Не залишайте велосипед без нагляду, навіть ненадовго. Якщо залишаєте ровер навіть на кілька хвилин – обов’язково закріпіть його на надійний ланцюг або замок. Використовуйте як мінімум два замки. Ця порада має подвійний сенс. По-перше, впоратися з двома замками – це як мінімум в два рази більше часу. По-друге, наркомани часто «роздягають» пристебнуті велосипеди, два замки дозволять зберегти колеса.
Обов’язково один із замків повинен бути U-подібним, так як товсту металеву дужку складніше перекусити/перепиляти простими засобами. Втім, недорогі U-подібнізамки злодії і не намагаються «кусати», вони легко ламають саму основу замка.
Окрім цього необхідно зберігати всі документи на велосипед. За їх допомогою ви зможете підтвердити право власності на майно. Запишіть або краще сфотографуйте серійний номер рами, що знаходиться знизу кареточного вузла (найнижча точка рами).
А якщо вже так трапилось, що ваш велосипед вкрали, то панікувати не варто, телефонуйте на лінію «102».