ліки

Тернополяни зможуть купувати ліки за нижчими цінами

З липня 2019 року Кабмін удосконалює регулювання цін на всі медикаменти, що входять до Національного переліку основних лікарських засобів, при їх закупівлі для медичних установ за бюджетні кошти.

Про це повідомляє прес-центр Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і прав споживачів.

«Національний перелік лікарських засобів складається з 427 препаратів з доведеною ефективністю. Близько 60 з них є популярними ліками, якими найчастіше користуються українці. У грошовому вираженні вони становлять близько 80% від загального обсягу закупівель в регіонах », – йдеться у повідомленні.

Відзначається, що державне регулювання відбуватиметься шляхом встановлення Міністерством охорони здоров’я України граничних оптово-відпускних цін на основі цін на лікарські засоби, зареєстровані в Республіці Польща, Словацької республіки, Чеській Республіці, Латвійській Республіці, Угорщині.

Таким чином, ціни на препарати з переліку повинні бути не вище, ніж ціни в п’яти сусідніх країнах. Обмеження цін буде застосовуватися для тих лікарських засобів, ціна на які в Україні вище, ніж ціни в референтних країнах, і за якими обсяг продажів за рік становить понад 5 млн грн.

За попередніми підрахунками, запровадження державного регулювання цін на популярні препарати допоможе заощадити близько 214 млн грн. За ці кошти медустанови зможуть придбати додаткову кількість ліків для безкоштовного лікування пацієнтів в стаціонарі.

Для роздрібної торгівлі ліками із зазначеного переліку МОЗ також вводить цінове регулювання, але через механізм регресивних націнок. Він допоможе позбутися від негативного явища, коли працівники аптек навмисно переконують придбати дорогі ліки з усіх аналогів.

Механізм регресивних націнок передбачає, що чим вище буде вартість препарату, тим менший відсоток надбавки зможе встановити на нього аптека.

Якщо вартість препарату до 100 грн – максимальна торговельна надбавка може становити 25%. При вартості упаковки препарату від 100 до 500 грн – надбавка на рівні 20%. Від 500 до 1000 – 15%. Більше 1000 грн за упаковку лікарського засобу – максимальна торговельна надбавка не повинна перевищувати 10%.

Дана робота проводиться на виконання рішення уряду від 3 квітня 2019 року по зниженню цін на ліки.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *