Троє жительок області потрапили у пастки шахраїв

Аферисти зламують облікові записи користувачів соцмереж та месенджерів і від імені власника профілю розсилають прохання про допомогу.

До  поліцейських із заявою про шахрайство звернулася 40-річна жителька Тернопільського району. Розповіла про те, що їй у месенджері написала нібито сестра та попросила терміново позичити гроші. Заявниця погодилася й перерахувала на невідомий банківський рахунок понад 25 000 гривень. Згодом виявилося, що аккаунт родички зламали, а кошти потрапили аферистам.

У такий же спосіб втратила 17 тисяч гривень жителька селища Копичинці. Вона намагалася допомогти подрузі.

Ще понад сім тисяч гривень заробив невідомий шахрай на довірі жительки Чортківщини. Жінка без перевірки надіслала грошову допомогу  зловмиснику, який писав від імені знайомої.

За усіма фактами шахрайських злочинів слідчі розпочали кримінальні провадження.

Поліцейські наполегливо рекомендують перевіряти інформацію з проханнями про допомогу, яка може надходити з невідомих номерів або ж в особисті повідомлення з аккаунтів ваших близьких чи знайомих. Не поспішайте перераховувати кошти, зателефонуйте тому, хто просить про допомогу особисто.

Щоб запобігти зламу сторінок у соцмережах, створюйте складні та унікальні паролі для свого облікового запису. Тримайте в секреті свої логіни та паролі та не вводьте їх на незнайомих та підозрілих сайтах.

Post Author: Diana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *