освіта

 «Три розмови про Україну» вже у книгарнях Тернополя

В’ячеслав Кириленко, віце-прем’єр-міністр України, 15 листопада відвідав Тернопіль. Вирішивши ряд політичних питань, ввечері в Українському домі «Перемога» презентував тернополянам свою книгу «Три розмови про Україну».

Книга написана у формі трьох діалогів самого В’ячеслава  Анатолійовича з Патріархом Філаретом, Василем Шклярем та Миколою Вереснем. На думку автора, саме ці українці працювали над розбудовою нашої держави, кожен у своїй царині.

Оповідь розпочинається з розмови  Кириленка та  Святійшого Патріарха Філарета.  Говорили про надання Україні Томосу, ще задовго до вже сучасного процесу, пов’язаного з ним.

«Хто буде читати цю частину, одразу помітить за Святійшим абсолютно унікальну здібність: про надзвичайно складні речі говорити просто та доступно. На папері ,мабуть, це ще видніше» – зазначає автор.

Друга розмова ведеться з відомим українським письменником, автором кількох бестселерів, Василем Шклярем. Ця історія насичена багатьма автобіографічними, раніше не оприлюдненими, фактами з життя Василя Миколайовича. Багато говорили про Тернопілля, як один з осередків повстанського руху, минуле України, згадали з Левка Лук’яненка та сучасні літературні процеси.

Третій діалог дещо відрізняється своєю структурою від попередніх. У  цій частині вже сам В’ячеслав Кириленко дає інтерв’ю відомому українському тележурналісту, громадському та політичному діячеві, Миколі Вересню. Згадувати три революції : революцію «На граніті», Помаранчеву революцію та Революцію Гідності у яких брали активну участь і В’ячеслав Анатолійович, ще будучи студентом, і Микола Констянтинович, як медійник.

«Говорили також про різність українського народу та росіян. Чому нічого у них, по відношенню до нас не змінюється, з чим це пов’язано. Це була така більш філософська розмова, куди ж рухається цей колишній, як вони думали «старший брат», і що він собі думає. Наш шлях вперед, до європейських вершин, а їхній- до глухого кута цивілізації», – пояснює віце-прем’єФір-міністр.

Книга також містить унікальні світлини, 70% з яких  раніше ніде не оприлюднювалися.

Усі кошти , зібрані від продажу «Трьох розмов про Україну» , передадуть на підтримку воїнів ООС.

У продажі книга з’явилася ще влітку, тираж становить 150 тисяч, тому вона доступна для прочитання кожному тернополянину.

Христина Вояк

Поширити:

Post Author: Diana