У випадках, коли між життям і смертю всього лише п’ять хвилин, людину можна врятувати за допомогою автоматичного зовнішнього дефібрилятора. Місцезнаходження сучасного АЗД — вестибюль Чортківського медичного фахового коледжу.
У європейських країнах дефібрилятори можна побачити скрізь — як на вулиці, так і в приміщеннях. Оснащення автоматичними мобільними дефібриляторами місць масового скупчення людей є звичною практикою в країнах Європи та США. Як правило, ними забезпечені всі екстрені служби, автомобілі швидкої допомоги, парамедиків, рятувальників, патрульних поліцейських, а також охорона, персонал авіакомпаній, великі підприємства. В Україні АЗД поки що можна побачити в аеропортах і місцях, на які розповсюдилися міжнародні вимоги безпеки.
Застосування мобільного дефібрилятора за умови нескладних, але чітких і послідовних дій є абсолютно можливим навіть для випадкових свідків нещасного випадку. Вчасно розпочата серцево-легенева реанімація на догоспітальному етапі забезпечує понад 80% успіху для підтримання життєзабезпечення потерпілого до приїзду швидкої.
АЗД, який знаходиться в коледжі оснащений алгоритмом для автоматичного визначення станів, що підлягають дефібриляції, та за допомогою голосових підказок супроводжують рятувальника на всіх етапах первинної серцево-легеневої реанімації, нагадуючи потрібну послідовність дій. Врятувати людину за допомогою цього апарату може будь-хто, — розповідають у коледжі.