освіта

У музеї Юліуша Словацького з’явилися нові експонати

В обласному літературно-меморіальному музеї Юліуша Словацького триває опис експонатів, які поповнили фонди  закладу. Вони – про Юліуша Словацького, життєва біографія якого у хронологічній послідовності відтворена в філателії та філокартії колекціонера з Тернополя Валерія Матвєєва. Колекція (в копіях), передана ним у музей, налічує 160 аркушів. Усі вони підписані власником та посортовані відповідно до часу і держав, які відвідував поет, і поділені на розділи.

Марки та листівки, зібрані колекціонером чи не з усього світу, представляють міста і країни проживання і подорожей Юліуша Словацького: у Кременці, Вільно, Варшаві, Дрездені, Лондоні, Парижі, Римі, Неаполі, Флоренції, Єрусалимі. Серед них ті, що видавалися в Польщі, Литві, Франції, Швейцарії, Греції, Італії, Єгипті, Лівії, Палестині, в Ізраїлі… Бував Юліуш і в Одесі, тому в колекції є листівки із пам’ятником Дюку де Рішельє і сходами Михайлівського бульвару.
Чимало своїх творів Юліуш Словацький написав під враженнями від таких подорожей.

У 2017 році філателія та філокартія Валерія Матвеєва демонструвалася на виставці в літературно-меморіальному музеї Юліуша Словацького (вперше в Кременці). А це: 725 марок, 135 листівок, 44 конверти, 5 гравюр, 2 ескізи, 1 календар.

Поширити:

Post Author: Diana