економіка

У Нацбанку пояснили, для чого обмежать перекази українців з картки на картку

Нацбанк вирішив обмежити грошові перекази українців з картки на картку. Голова НБУ Андрій Пишний пояснив, навіщо планується нововведення.

Як відомо, регулятор планує обмежити перекази між банківськими переказами громадян (p2p-перекази) 30 транзакціями на місяць і загальною сумою у 100 000 грн. Готується резонансне рішення, яке торкнеться багатьох українців, зокрема волонтерів, які збирають гроші на благодійність.

Андрій Пишний уточнив, що мова йде про вихідні транзакції, коли клієнт банку відправляє гроші, а не про вхідні. Тобто отримати можна буде кошти без обмежень, а ось відправити – ні. Волонтери з цим не матимуть проблем, тому що їхні картки поповнюються.

Зазначено, що рішення знаходиться на етапі опрацювання, але Національний банк вирішив завчасно поділитися планами, щоб отримати зворотній зв’язок від громадян, а також мати можливість покращити деталі. Орієнтовно на запровадження змін знадобиться місяць.

За словами Пишного, НБУ запровадить обмеження на перекази через те, що банківські рахунки масово використовуються для ухиляння від сплати податків, а також для відмивання грошей, отриманих незаконним шляхом.

Йдеться про сотні тисяч осіб і десятки тисяч рахунків, що сприяють фінансуванню незаконній діяльності. У банках фіксують аномальне зростання обсягів P2P переказів, що привернуло увагу РНБО та МВФ. Один із банків-емітентів лише за півроку виявив понад 12 тисяч клієнтів-“дропів”. Через їхні рахунки проходили мільярди гривень.

Суми не співпадають із заявленими доходами, які отримував клієнт. Наприклад, студент чи пенсіонер за кілька днів отримує та переказує через свій банківський рахунок сотні тисяч гривень. Після цього платіжна історія такого клієнта зіпсована. У майбутньому можуть виникнути проблеми з доступом до фінансових послуг.

Пишний наголосив, що пересічні клієнти банків не помітять ніяких змін:

“Практично ні. За попередніми оцінками, обмеження в 30 операцій на місяць не відчують 98,44% клієнтів, а обмеження за сумою жодним чином не вплине на 95% клієнтів”.

Поширити:
Джерело: today.ua