У тернопільській філармонії звучали твори відомого композитора

У четвер, 22 лютого, в залі Тернопільської обласної філармонії відбувся концерт присвячений 130-річчю від дня народження Василя Барвінського. Доля українського композитора, уродженця Тернопільщини, піаніста, музичного критика та диригента не залишає байдужим нікого, так само як і його вишукані твори.

Симфонічний оркестр філармонії, диригент – заслужений діяч мистецтв України Мирослав Кріль, заслужена артистка України, випускниця Тернопільського музичного училища імені Соломії Крушельницької Оксана Рапіта та ведуча  заслужена артистка України Адріана Онуфрійчук подарували глядачам неймовірні емоції, чим заслужили шквал аплодисментів, які не стихали впродовж кількох хвилин.

У першому відділі концерту для слухачів прозвучали фортепіанні твори Василя Барвінського. У другому відділі було виконано “Концерт для фортепіано з оркестром” (f-moll) Василя Барвінського.

До слова, рукопис “Концерту для фортепіано з оркестром”, над яким Василь Барвінський працював протягом 1917-1937 років, був загублений після арешту композитора та жорстокого знищення майже усіх його рукописів тоталітарним режимом. Після повернення піаніста із 10-річного заслання пошуки концерту f-moll виявилися марними. Та все ж, завдяки зусиллям музикознавця Романа Савицького-молодшого твір було знайдено у 1993 році в архіві Сапрунів, що зберігався в українсько-італійській родині Гедіні-Сікорських в Буенос-Айресі (Аргентина).

Попри заборони, віддані учні Василя Барвінського активно виконували та пропагували його твори.

Поширити:

Post Author: Diana