У Тернопільській обласній раді закликали Верховну Раду України ухвалити пакет законопроектів щодо малої приватизації

Депутати Тернопільської обласної ради під час сьогоднішньої сесії підтримали проект рішення «Про звернення депутатів Тернопільської обласної ради щодо підтримки та прийняття Верховною Радою України  законопроектів № 4572, 4573, 4574, 4575».

«Ми, депутати Тернопільської обласної  ради, виступаємо за чесну та прозору приватизацію, що дозволить підняти з руїн покинуті підприємства, привести до ладу занедбане майно і довгобуди, запустити економіку, дати людям роботу і наповнити як державний бюджет, так і бюджети громад.  Усі 30 років української незалежності під виглядом захисту інтересів держави і недопущення приватизації, здійснювався масштабний дерибан. Кошти, майно, нерухомість державних та комунальних підприємств, які мали приносити дохід народу України, працювали на збагачення політиків та корупціонерів різного рівня. В результаті, з-понад 3 000 колись працюючих державних підприємств 1 000 давно зупинилися, а їхні борги перевищують вартість. Близько 15% усього народного майна здається в оренду нелегально, збагачуючи корупціонерів. Ціною такої політики став утрачений промисловий потенціал, занепад інфраструктури та, як наслідок, — втрата робочих місць і трудова міграція. На наших очах занепадають колись працюючі підприємства. Руїнами стають державні склади та санаторії. Школи та гуртожитки, що за всі 30 років незалежності так ніхто і не добудував, перетворюються на купи сміття. І дуже часто такі об’єкти стають головним болем саме місцевої влади», — зазначено у зверненні.

Депутати закликають Верховну Раду України ухвалити пакет законопроектів щодо малої приватизації №4572, 4573, 4574 і 4575, які усувають штучні бюрократичні перешкоди і спрощують процедуру підготовки до приватизації об’єктів як державної, так і комунальної власності.

«Усі 100% коштів від приватизації комунального майна, за загальним правилом, мають спрямовуватися до місцевих бюджетів. Але, закликаємо  парламент також передбачити в новому законодавстві правило, за яким 10% коштів від приватизації державного майна надходитиме в бюджет громади, на території якої знаходиться актив. Вважаємо, що це справедливий підхід, оскільки занедбане державне майно часто стає проблемою конкретної громади, в якій воно знаходиться. Тому держава має розділити з місцевою владою не лише шкоду, а й потенційні вигоди від державної власності. Водночас, ми наполягаємо на тому, що Україна має зберегти у державній власності підприємства і активи, які мають стратегічний характер, належать до об’єктів критичної інфраструктури, оборони або мають важливе значення для народу України. Їхній статус і надалі має захищатися на рівні закону. Ми переконані, що мала приватизація поверне до життя колишні заводи, магазини, гуртожитки і санаторії, що за стільки років перетворилися на справжні пам’ятники безгосподарності, корупції і втрачених можливостей», — йдеться у зверненні.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *