У Тернопільському краєзнавчому музеї відкрили виставку особливих картин

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація фотопроекту діток з інвалідністю «Дитинство одне на всіх».

Участь у фотопроекті взяли двадцять п’ять дітей у віці від трьох до дванадцяти років. Половина з юних фотомоделей має певну форму інвалідності, проте, головною метою організаторів було довести, що ці дітки нічим не відрізняються від інших.

Віце-президент ГО «Ділові жінки» в Тернопільській області Олеся Чванкіна розповідає, що під час зйомок дітлахи дуже здружилися та підтримували один одного.

«Фактично усі бар’єри відносно таких діток чи таких сімей існують лише в нашій голові. Тому що самі дітки чудові, безпосередні, відкриті, добрі та дуже позитивні. Під час зйомок навіть не було відчутно, що хтось із них відрізняється від інших», – наголошує Олеся Чванкіна.

За словами ініціатора проекту «Життя без меж» Олени Коваль, ідея створення таких світлин зародилася не спонтанно, адже жінка теж виховує сина з важкою формою інвалідності.

«В першу чергу це живі люди , які прагнуть спілкування, хочуть гратися, радіти. В них не потрібно забирати їхнє дитинство. Не потрібно говорити про якісь діагнози, адже це ставить клеймо на цих дітей. Коли ми дивимося на ці прекрасні світлини, то важко відрізнити що ці діти інші», – каже пані Олена.

Загалом на виставці представлено чотирнадцять картин і триватиме вона в краєзнавчому музеї до 23 серпня. А 25 серпня на Театральному майдані відбудеться презентація проекту «Танцюй як усі», де танцюватимуть 20 діток з інвалідністю. Під час цих виступів дітям, котрі брали участь у фотопроекті подарують картини із їхнім зображенням.

Поширити:

Post Author: Diana