У тернопільському музеї близько тисячі відвідувачів мандрували від свята до свята

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї 14 січня влаштували зимову мандрівку «Від свята до свята». Впродовж кількох годин близько тисячі відвідувачів, серед яких переважали юні тернополяни, колядували, щедрували, брали участь у тематичних екскурсіях, майстер-класах та конкурсах.

Розпочалося свято із виступу гостей із Хмельниччини учасників клубу «Хранителі історії Зінькова», які представили виставу «Від Різдва до Різдва».

Також на першому поверсі музею відвідувачі мали нагоду зустрітися зі святим Миколаєм та отримати від нього цікаві подарунки.

Зацікавили малечу і майстер-класи з витинанки, створення іграшок на ялинку та гончарства.

Впродовж заходу всі охочі відвідували пізнавальні екскурсії, під час яких мали нагоду не лише оглянути експозиції, але й почути про історію та традиції наших предків.

За словами заступника Тернопільського обласного краєзнавчого музею Володимира Бобка, в першу чергу, працівники музею мали на меті зацікавити дітей, саме тому влаштували свято у вигляді інтерактиву.

«Свята, це в першу чергу радість для дітей, а функція музею зберегти і передати наступним поколінням спадок предків. І це не лише щось матеріальне – черепки чи кістки, але й духовні надбання, традиції. Цьогоріч ми в такий інтерактивний спосіб намагались показати дітям як святкували цикл зимових свят (новорічно-різдвяних) їхні діди та прадіди. Враховуючи, що в коридорах музею ніде було яблуку впасти і я не бачив жодного сумного обличчя, вважаю що нашим краєзнавцям цю місію повністю вдалось виконати», – каже Володимир Бобко.

До слова, схоже свято в краєзнавчому музеї проводять щорічно, додаючи кожного разу якусь нову цікавинку.

 

Post Author: Diana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *