У тернопільському музеї лунала поезія

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї 21 лютого, у Міжнародний день рідної мови, відбулася перша літературно-мистецька зустріч “Барвиста слова поетичність”. Проект присвячений відомим поетам та письменникам започатковано з ініціативи заступника директора краєзнавчого музею, депутата обласної ради Володимира Бобка та відомого краєзнавця, депутата обласної ради, голови постійної комісії з питань духовності, культури, свободи слова та інформації, Михайла Тимошика.

Першу літературно-мистецьку зустріч присвятили видатній українській письменниці Лесі Українці, адже 25 лютого виповнюється 149 років від дня її народження.

«Леся Українка є однією із найвидатніших постатей в історії української літератури. Тому саме з неї і розпочинається цикл виставок присвячених відомим поетам та письменникам. Життя Лесі Українки пов’язане з нашим краєм, адже у Кременці мешкала її подруга Марія Биковська, до якої в гості часто навідувалася письменниця», – розповідає Володимир Бобко.

Захід відбувся за підтримки депутата Тернопільської міської ради, директора школи №10 Андрія Газилишина, учні якого: Ангеліна Бич, Лія Широка, Анастасія Романів, Олександр Широкий та Антон Ковальський продекламували поезію Лесі Українки.

До заходу долучилася і депутат Тернопільської обласної ради, директор Тернопільського музичного коледжу ім. Соломії Крушельницької Лариси Римар. Її вихованці – ансамбль бандуристок “Веснянка”, подарував присутнім неперевершені музичні твори.

«2020 рік на Тернопільщині оголошено роком бандури. Не було би української мови, не було би українських пісень, дум, фольклору, який зачіпає душу та який знає весь світ. І коли він виконується щиро від душі аудиторія встає та починає оваціями зустрічати українських артистів», – наголосив директор Тернопільського обласного краєзнавчого музею Степан Костюк.

«Ми вперше проводимо захід такого формату в тернопільському музеї. Такі літературно-мистецькі зустрічі потрібно організовувати якомога частіше. Завдяки їм легше долучати молоде покоління до української культури та історії», – зазначив Михайло Тимошик.

Також, Михайло Морозенкович представив свою приватну збірку фалеристики та кераміки присвячену Лесі Українці.

 

 

Поширити:

Post Author: Diana