У тернопільському музеї нові експонати

Фонди Тернопільського обласного краєзнавчого музею поповнилися новими експонатами.

До музею завітав самобутній художник, член УНСХУ — Остап Гончар, аби подарувати свою колекцію графічних картин та каталогів з персональних виставок.

Колекція налічує 81 графічну картину, виконану в техніці лінориту та об’єднані у 7 тематичних серій: «Створення світу», «Знаки Зодіаку», «Наш спільний дім», «Персоналії», «Сон розуму», «Франкініана» та «Філософські роздуми».

Остап Гончар народився в 1937 року в селі Мозолівці. Закінчив Бережанське педагогічне училище, фізичний факультет ЛНУ ім. І. Франка. Понад п’ятдесят років працював вчителем фізики в освітніх закладах Львова, методистом в обласному інституті підвищення кваліфікації вчителів фізики та викладачем у Львівському військовому ліцеї ім. Героїв Крут.

«Свій вільний час Остап Гончар присвячує мистецтву. У живописі малює переважно олійними фарбами на картоні, фанері, склі; у графіці працює в техніці лінориту. Бере активну участь у виставковій діяльності творчого об’єднання «Джерело», до кожної з виставок видає каталог. Видав три поетичні збірки та історію села Мозолівки», — розповідають у музеї.

Поширити:

Post Author: Diana