У тернопільському музеї створювали обереги

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї влаштували традиційну щорічну акцію «Ніч у музеї». Вже п’ятий рік поспіль двері музею відчиняються для відвідувачів у незвичний для цієї установи час.

Цьогоріч темою заходу стала «Літня обрядовість на Тернопільщині: майбутнє традицій». З 19:00 і до  самої ночі всі бажаючі мали нагоду не лише роздивитися музейні експонати, але й дізнатися багато цікавого.

Працівники музею розповідали відвідувачам про святкування Зелених свят, Івана Купала, Спаса, а також про весільні традиції наших предків. Також всі бажаючі могли взяти участь у квестах, «поворожити» на судженого, навчитися плести вінки та власноруч виготовити обереги.

«Більшість тернополян асоціюють музей з історією, тишею, купою пилюки. Проте, ми хочемо показати, що музей, це не сірі стіни та давні експонати, до яких не можна торкатися, а неймовірно цікаве та захоплююче місце. А за допомогою інтерактивності наші відвідувачі не лише почули про історію та традиції, але й змогли воскресити їх та навіть прихопити частинку додому», – розповідає заступник директора Тернопільського обласного краєзнавчого музею Володимир Бобко.

До слова  «Ніч у музеї» зацікавила не лише дорослих, але й малечу, яка змогла забути про комп’ютерні ігри та інші новомодні забавки, з цікавістю слухаючи розповіді працівників музею та беручи участь у цікавих квестах.

 

 

 

 

Поширити:

Post Author: Diana