У Тернополі цими днями працівники КП «Об’єднання парків культури і відпочинку м. Тернополя» здійснюють планову щорічну процедуру зрізання аварійних і сухостійних дерев, а також формувальну підрізку молодих пагонів.
На даний час такі роботи проводяться у парку Національного відродження, адже саме там спостерігається найбільша кількість сухих, старих та уражених хворобами ялин і берез.
В управлінні житлово-комунального господарства повідомляють, що видалення дерев на території міста відбувається виключно у міжвегетаційний період та після огляду території експертною комісією, яка і визначила, які з наявних зелених насаджень є хворими чи сухими, і несуть загрозу відвідувачам парку.
Роботи проводяться згідно із Порядком видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженим Кабінетом Міністрів України, Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затвердженими наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, Законом України «Про благоустрій населених пунктів» та Концепцією коплексного озеленення м. Тернополя.
Фахівці пояснюють, що більшість дерев у тернопільських парках досягла своєї вікової межі, тому Концепція комплексного озеленення Тернополя передбачає поступове видалення старих дерев з парків і насадження інших сучасніших видів дерев, які є стійкими до шкідників і хвороб.
Просимо тернополян з розумінням поставитися до необхідності здійснення цих робіт у парках, адже уже наступного року на місці видалених сухих дерев будуть висаджені нові молоді зелені насадження.
Лише у цьому році в місті висаджено понад 600 нових дерев та кущів.
Нагадаємо, Тернопіль став першим обласним центром в Україні, де було розроблено і затверджено Концепцію комплексного озеленення міста, у якій описані правила охорони, збереження та відтворення існуючих зелених насаджень, їх гармонійне поєднання з урболандшафтом міста, утримання у здоровому впорядкованому стані, створення та формування високодекоративних, стійких до несприятливих умов навколишнього природного середовища насаджень, що забезпечить збалансований розвиток міської зеленої зони та виконання нею екологічних, соціально-економічних та урбаністично-планувальних функцій.