У Тернополі лунала «Музика проти війни»

У вівторок, 26 квітня, в актовому залі ТСШ №3 з поглибленим вивченням іноземних мов виступив Муніципальний Галицький камерний оркестр з особливою програмою «Музика проти війни».

Твори, які звучали на концерті, більше спонукали до роздумів, ніж до релаксу, примушували співпереживати та розмірковувати над питаннями добра і зла, справедливості та несправедливості, історії та її поворотів у житті людства, на тему Батьківщини та її ролі в житті кожного.

Глядачами концерту були учасники освітнього хабу – учні-переселенці та їхні батьки, тернополяни – постійні шанувальники колективу, працівники та педагоги школи, волонтери.

Оркестр виконав твори сучасних композиторів, у яких яскраво демонструвались тривожні теми протистояння війни та миру, а також українські великодні і добре відомі всім народні та естрадні пісні в інструментальному викладі.

Серед них: «Ой чи то кінь стоїть», «Рідна мати моя», «Червона рута». Не оминули музиканти і такі знакові на даний час твори, як «Ой у лузі червона калина», «Гей, соколи». Особливо яскраво у програмі прозвучала «Мелодія» Мирослава Скорика, уособлюючи Україну та її долю. А завершився концерт духовним гімном «Боже великий єдиний».

За диригентським пультом на концерті був колишній артист оркестру, а зараз випускник магістратури із симфонічного диригування Київського НПУ ім. М. Драгоманова Андрій Аркуша. І цей концерт став для молодого диригента дебютом у співпраці з Галицьким камерним.

Відбувся захід в рамках діяльності Гуманітарно-освітнього проекту «Українці допомагають українцям», який впроваджується в Тернополі.

Поширити:

Post Author: Diana