У Тернопільській обласній клінічній психоневрологічній лікарні відбулося відкриття чотирьох стаціонарних відділень. Зокрема, це нове приймальне відділення (EMERGENCY), яке звели практично з нуля, а також оновлені інсультне, нейрореабілітаційне та четверте неврологічне відділення.
Нове приймальне відділення є вкрай важливим для хворих з інсультом, адже тут вони можуть отримати невідкладну допомогу, від вчасного надання якої залежить життя пацієнта. Для цього сюди закупили сучасне обладнання та необхідні медичні препарати.
Голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко розповідає, що з обласного бюджету на зведення цього відділення виділили понад 7 мільйонів гривень.
«На жаль, кількість пацієнтів з інсультом зростає із кожним роком. Відтепер невідкладну допомогу хворим з таким діагнозом, які потрапляють у цей заклад, зможуть надавати безпосередньо в приймальному відділенні, оснащеному сучасною технікою.
Комунальне некомерційне підприємство «Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня» Тернопільської обласної ради – один із кращих медичних закладів не лише нашого краю, але й всієї України. У лікарні надають широкий спектр послуг, зокрема, це і реабілітація хворих на інсульт», – зазначив Михайло Головко.
Окрім нового приймального відділення у закладі повність реконструювали та оновили інсультне та нейрореабілітаційне відділення, які обладнали за сучасними світовими стандартами. В інсультному відділенні створили безбар’єрний простір із сучасними розсувними дверима. Завдяки цьому пацієнти можуть без зайвих зусиль пересуватись палатами, які облаштовані інклюзивними санвузлами з душовими кабінами. Окрім того у всіх палатах є консолі, монітори, підведений кисень – все, щоб надати пацієнтам невідкладну інтенсивну допомогу.
Відділення нейрореабілітації також оновили, а у зал фізичної та ерготерапії закупили нові дороговартісні прилади.
Заступниця генерального директора КНП «Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня» ТОР Надія Фарійон каже, що оновлене відділення є надзвичайно сучасним, завдяки чому пацієнт, під наглядом спеціалістів, має більше можливостей для швидшого одужання.
«Як показує практика, 90% успіху в одужанні пацієнта – реабілітація. Це важливий етап, комплекс заходів для продовження тої ж інтенсивної терапії. Саме тут пацієнта повертають до звичного життя. Оновлене відділення є надзвичайно сучасним, але найцінніше – це працівники: фізичні терапевти, ерготерапевти, медичні сестри, молодший медичний персонал, ну і звісно лікарі – мультидисциплінарна команда, яка працює злагоджено та професійно», – наголошує пані Надія.