міськрада

У Тернополі обговорили підготовку громади до зимового періоду

Днями у Тернополі відбулася нарада за участі представників підприємств, що надають послуги з утримання будинку, ОСББ, підрядних організацій, що здійснюватимуть зимове утримання об’єктів шляхово-мостового господарства (ТМШРБП «Міськшляхрембуд» та ТОВ «Техно-Буд-Центр») і фахівців управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології щодо підготовки території громади до зими та готовності служб до роботи в осінньо-зимовий період.

Під час зустрічі фахівці управління ЖКГ наголосили, що цього зимового періоду у прибиранні планується надати пріоритет соляним сумішам, щоб знизити ризик забруднення стічних решіток піском чи шлаком та забезпечити максимально швидке очищення доріг від снігу.

Також, під час наради йшлося про те, що традиційно підрядники здійснюватимуть превентивне посипання проїжджих частин та тротуарів напередодні прогнозованих опадів чи при суттєвому зниженні температури зовнішнього повітря.

На вулицях Тернополя уже розміщені спеціальні ємності із піском для посипання, а при зміні погодних умов та появі опадів розпочнеться нічне чергування працівників підрядних організацій та відділу технагляду.

Додамо, прибирання міста взимку, як і в попередні роки, здійснюватиметься відповідно до розробленої Дорожньої карти утримання шляхово-мостового господарства м. Тернополя в зимовий період.

Першочергове зимове утримання буде забезпечене на проїжджих частинах вулиць, якими проходять маршрути міського громадського транспорту, розташованих на ухилах, відповідно до переліку.

Управительські компанії вже підготували техніку та протиожеледні матеріали в достатніх кількостях, про що свідчать відповідні акти.

Що стосується діяльності ОСББ, то тут кожне об’єднання самостійно приймає рішення щодо утримання закріплених територій у зимовий період, основне завдання – забезпечити максимально швидке та якісне прибирання прибудинкових територій.

При цьому варто не забувати, що за невиконання вимог правил очищення міста від снігу та ожеледиці передбачена адміністративна відповідальність.

Суб’єкти підприємницької діяльності також зобов’язані в межах своїх об’єктів самостійно утримувати та прибирати прилеглу територію. Прилеглою територією, згідно із Правилами благоустрою Тернопільської громади, є: ділянка зі сторони вулиці по всій його довжині та в межах тротуару в ширину. З інших боків – при наявності забудови – до середини розриву між ними, а при відсутності забудови – на відстані 15 м.

За порушення ст.152 КУпАП (Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів) передбачено адміністративну відповідальність, що тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 грн до 1360 грн, а на відповідальних осіб, суб’єктів підприємницької діяльності – від 850 грн до 1700 грн.

Перевірку скарг мешканців щодо незадовільного прибирання дворів, доріг та міжквартальних проїздів у Тернополі здійснює управління муніципальної інспекції. Тож при виявленні прибудинкових територій, під’їздів до них чи інших локацій, що неналежно очищені від снігу, мешканці Тернополя можуть повідомляти на Viber муніципальної інспекції за номером +38 073 015 14 81, або зателефонувати на Цілодобову гарячу лінію 15-80 (зі стаціонарних телефонів), 0 800 303522 або +380674472919.

Post Author: Diana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *