У Тернополі обговорили проєкт «Створення Денного центру соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі»

Тернопільська міська територіальна громада планує подати на розгляд у рамках співпраці з Міжнародною організацією з міграції проєкту «Створення Денного центру соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі». Обговорення проєкту відбулось вчора.

Основними цілями даного проєкту є:

  • надавати допомогу особам (у тому числі з дітьми), які перебувають у кризовому стані (зокрема, спричиненому насильством в сім’ї та за ознакою статі);
  • надавати особам, які прийняті до центру, тимчасовий притулок;
  • надавати методичні поради, проводити психодіагностику з метою психологічної реабілітації та адаптації;
  • забезпечувати реалізацію прав людини, сприяти гармонійному розвитку осіб, їх соціальному патронажу;
  • забезпечувати захист прав та інтересів особи, надавати допомогу в оформленні правових документів;
  • сприяти, у разі потреби, разом з іншими установами задоволенню запитів постраждалих осіб, виведенню з кризового стану осіб, які звернулися до центру.

До колективного обговорення долучилися представники: управління сім’ї, молодіжної політики та захисту дітей Тернопільської міської ради, Тернопільського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, громадської організації ТМЖК «Відродження нації», відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в Тернопільській області Департаменту патрульної поліції, благодійної організації «Галицька громада», Тернопільської міської організації Товариства Червоного Хреста, громадської організації «Лярш – Тернопіль» та благодійного фонду «Карітас Тернопіль».

За даними Інституту соціологічних досліджень НАН України, 68% жінок зазнають знущання в сім’ї, кожна десята дівчина – постійного насильства.

Нагадаємо, нещодавно на засіданні виконавчого комітету було прийнято рішення про створення Координаційної ради з питань гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, протидії торгівлі людьми на території Тернопільської міської територіальної громади.

Post Author: Автор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *