Сьогодні в режимі відеоконференції, начальник Управління ДСНС України у Тернопільській області Віктор Маслей взяв участь у черговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якій – одним з основних розглядалося питання запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь у літній період 2021 року.
Головуючий на засіданні Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов пріоритетним визначив завдання щодо ефективної підготовки всіх регіонів до протидії надзвичайним ситуаціям весняно-літнього періоду. Він зауважив, що з цією метою будуть проведені перевірки готовності сил і засобів до швидкого реагування.
У свою чергу, Голова ДСНС України Микола Чечоткін зауважив на посиленні відповідальності керівників за невиконання заходів, визначених Комісією з огляду на минулорічний досвід: «Масштабні пожежі в Зоні відчуження, Житомирській, Харківській та Луганській областях вказують на ряд проблем в організації захисту екосистем та населених пунктів. Так, власники лісів, лісокористувачі та адміністрації природно-заповідного фонду, незважаючи на рішення державної і регіональних комісій ТЕБ та НС, вкотре не забезпечують підготовку лісових масивів до пожежонебезпечного періоду. Як наслідок, неприбрана рослинність з протипожежних розривів та захаращеність лісу сприяють поширенню пожеж, а неможливість під’їзду пожежної техніки до вододжерел ускладнює їх гасіння, скільки б при цьому не було залучено на допомогу підрозділів ДСНС».
Очільник Держслужби з надзвичайних ситуацій повідомив, що у 2020 році за участі підрозділів ДСНС в екосистемах було ліквідовано 40,6 тисяч пожеж. Лише пожежна авіація здійснила понад тисячу вильотів для гасіння лісових пожеж.
Ще однією проблемою Голова ДСНС назвав незахищеність населених пунктів, розташованих в лісових масивах. За даними ДСНС, жоден з населених пунктів, на які в минулому році поширилися лісові пожежі, не мав захисних протипожежних смуг від лісу, а суха рослинність не прибиралася.
Микола Чечоткін також зазначив, що за даними УкрГiдрометцентру, пожежонебезпечний період цьогоріч розпочнеться наприкінці березня після сходження снігового покриву, а вже у квітні-травні та вересні прогнозується формування тривалих періодів надзвичайної пожежної небезпеки в східних та південних областях, влітку – на всій території України. З огляду на такі прогнози, Голова Служби запропонував ряд організаційних заходів, які були включені до протоколу Комісії.
Підрозділи ДСНС готові в подальшому надавати допомогу лісокористувачам та заповідникам у гасінні пожеж на їх території, проте захист населених пунктів та потенційно небезпечних об’єктів залишається пріоритетом», – наголосив Микола Чечоткін.