У Тернополі орендарів житла закликають укладати договори оренди

Зважаючи на різкий ріст попиту на ринку оренди житла та зростаючу кількість випадків недобросовісної поведінки й шахрайства, Тернопільська міська рада наполегливо закликає орендарів укладати договори оренди житла, а орендодавців – реєструвати такі договори в податковій інспекції.

З метою захисту своїх прав та інтересів, отримання гарантій, які унеможливлюють раптову зміну в односторонньому порядку вартості орендної плати, термінів проживання та інших умов й зобов’язань, орендар має бути зацікавлений в укладенні відповідного договору оренди житла.

Згідно з ч.1 статті 811 Цивільного кодексу України, договір оренди житла укладається у письмовій формі.

Водночас, як зазначено у ч.4 статті 209 Цивільного кодексу, правочин на вимогу однієї зі сторін може бути завірений нотаріально. Така дія буде додатковим захистом для кожної зі сторін у разі виникнення спору.

Договір найму житла укладається на термін, встановлений договором. Якщо у договорі термін не вказаний, вважається, що він укладений на 5 років. У договорі оренди житла мають бути прописані істотні умови, необхідні для такого роду договорів: предмет договору (будинок або квартира із зазначенням конкретної адреси), термін дії договору і оплата. Звичайно, бажано передбачити й інші умови, наприклад, вказати права та обов’язки сторін, порядок розірвання договору.

В свою чергу, орендодавець може стикнутися з наступними проблемами:

  • сплата неповної вартості оренди або відмова її платити взагалі;
  • орендар, який без дозволу власника квартири здає її в суборенду;
  • відмова виселятися з квартири після закінчення терміну договору тощо.

Судовий порядок буде дієвим лише у тому випадку, якщо ви здаєте квартиру офіційно, тобто договір оренди зафіксовано у податковій інспекції.

Також варто пам’ятати, що орендна плата, отримана в результаті здачі житла в оренду, є доходом фізичної особи і підлягає оподаткуванню, а згідно з українським законодавством, якщо орендодавець не сплачує податки з доходу, отриманого від здачі в оренду своєї квартири, його можуть оштрафувати.

Нагадуємо також, що у Тернополі розпочала роботу комісія з питань необґрунтованого підняття орендної плати за житло.

Post Author: Diana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *