У Тернополі патріотичний вертеп колядує з благодійною метою

Протягом сотень років український народ свято береже і шанує свої різдвяні традиції. Наші колядки та щедрівки вже давно підкорили світ своєю мелодійністю і світлою радістю, обрядові дійства вражають колоритом, дотепністю й акторською майстерністю. А найбільше, що гріє душу кожного українця, та утверджує нас як єдиний народ, як націю, – це те, що наші обряди і традиції живуть, розвиваються й передаються з покоління в покоління.

Прислухайтесь у вечірню пору Різдвяних свят, чуєте – дзвенять дзвіночки, розлога мелодія коляди – то йдуть вертепники, щоб зачарувати нас незбагненною магією народного вертепного дійства… Тож просимо їх до господи!

Патріотичний традиційний вертеп з сучасними нотками вирішили організувати талановиті та щирі однодумці, аби прославити народження Сина Божого й виконати важливу місію. Заради благородної мети зібралися в один творчий колектив люди різних професій, які у ці благословенні різдвяні дні вирішили нести добро, мир, любов, радість і Господню благодать у домівки тернополян, на підприємства й організації та допомогти діткам.

Особливе вертепне дійство не лише сповіщає світові про народження Ісуса Христа, а й розповідає історію українського народу. Сили добра перемагають зло, та усіх агресорів, які віками прагнули поневолити славний український народ.

Режисер вертепу та автор слів – керівник Тернопільського обласного молодіжного методичного центру та Клубу історичної реконструкції «Патріот» Богдан Бутковський.

«Вертеп показуємо цьогоріч не вперше. У 2018 році ідею реалізували як спільний проект Тернопільського обласного молодіжного методичного центру та Клубу історичної реконструкції «Патріот». У 2019 році з вертепом їздили на Схід, де показували його військовим. Кожного року вертеп дещо змінюється та доповнюється, з’являються нові персонажі, проте незмінною залишається ідея. Завдяки Благодійному фонду «Михайла та Мар’яни Головко» у цьому році вертеп вийшов на новий рівень. У 2023 році також маємо намір показувати вертеп», – розповідає Богдан Бутковський.

Долучилася до вертепу в ролі українки й Мар’яна Головко, яка ініціювала, щоб вертеп колядував з благодійною місією.

«Наш вертеп – Патріотичний! Дійові особи розповідають про історичні події з життя нашого народу з часів Київської Русі й до сьогодення! Ми віримо у Перемогу України, незважаючи на те, які б сили зла не допомагали загарбникам! Протягом тисячолітньої історії наш народ неодноразово доводив усьому світові, що коли ми єдині – ми непереможні! Дякуємо тернополянам за спільну коляду й вклад кожного з Вас до доброї справи, адже всі зібрані кошти ми передамо на допомогу діткам», – каже Мар’яна Головко.

Окрім україночки у вертепі є козаки, чорт, Король Данило, Катерина ІІ, Сталін, Путін…

«Ми уже побували з вертепом у 44-ій окремій артилерійській бригаді імені гетьмана Данила Апостола та 2 батальйоні 2 Галицької бригади Національної гвардії України, – ділиться Мар’яна Головко. – Нам дуже приємно було отримати подяку від керівника артилеристів полковника Романа Дудченка та всього особового складу 44-ої окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола!».

Із захопленням переглядали виступ вертепівців й на підприємствах нашого краю.

…Поможи нам, Боже,

Все лихе забути.

Нову радість, нове щастя

В Україну повернути!… – нехай ці слова, які виголошують учасники Патріотичного вертепу будуть пророчими для нашої країни!

Довідково:

Вертеп – український традиційний театр, від самого початку був ляльковим. Він з’явився у XVII столітті, а можливо, і набагато раніше. Сама назва дійства «Вертеп» походить зі священних текстів, адже згідно з ними, так називали печеру, у якій народився Ісус Христос. З часом він перетворився на справжній вуличний театр, де лялькову вертепну виставу поєднують із грою живих людей, а подекуди і цілковито вся вертепна вистава зводиться до гри живих осіб. Сьогодні – це самобутнє явище у розвитку української театральної культури, це видовищне дійство, без якого ми вже не можемо уявити Різдво. Не дарма кажуть, що сам різдвяний дух живе в українському вертепі.

Поширити:

Post Author: Diana