26 квітня виповнюється 35 років від аварії на Чорнобильській АЕС, що стала найбільшою в історії людства техногенною катастрофою. За підтримки Генеральної асамблеї ООН від 2004 року встановлено Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф, у який світовою спільнотою відзначається пам’ять про подвиг людей, котрі стали живим щитом на шляху руйнівного атома. Для ліквідації наслідків аварії в Чорнобиль виїхали сотні тисяч людей. Серед них були й мешканці Тернопільщини.
У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відкривається тематична виставка фондових матеріалів «Межа стійкості та біль Чорнобиля…»: рідкісні світлини, документи та особисті речі ліквідаторів, матеріали про екологічні наслідки Чорнобильської трагедії.
![](https://picua.org/images/2021/04/22/e6c2a48c3852b9e8747e6303b6d05fc6.jpg)
![](https://picua.org/images/2021/04/22/9c6a2631e67210967d461aeb714090aa.jpg)
![](https://picua.org/images/2021/04/22/09d393c2a9fc3ad79366c9ac2ac11ef6.jpg)
![](https://picua.org/images/2021/04/22/c1b8acca73bb33d4c256f5532505eab2.jpg)
Виставка діятиме до 20 травня.