У межах гуманітарного реагування на військове вторгнення і спричинену ним безпрецедентну гуманітарну кризу, за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення, у координації із Офісом віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Міністерством соціальної політики України у партнерстві з місцевими органами влади та виконавчими партнерами і благодійними фондами у 12 містах України, в тому числі і в Тернополі, запрацювали мобільні бригади соціально-психологічної допомоги.
До складу кожної бригади входять два фахівці (психолог та соціальний працівник), а також водій з автомобілем.
Серед основних завдань спеціалістів є:
- надання психологічної допомоги постраждалим особам;
- реагування на повідомлення про випадки насильства, зокрема шляхом кризового й екстреного втручання;
- інформування постраждалих осіб про медичні, юридичні та інші послуги, які можна отримати для подолання наслідків насильства, а також про надавачів таких послуг, зокрема про загальні або спеціалізовані служби підтримки постраждалих осіб (притулки, кризові кімнати, денні центри та інші);
- роз’яснення постраждалим особам їхніх прав та можливості отримання допомоги;
- проведення інформаційно-просвітницької діяльності.
У Тернополі отримати консультацію від фахівців можна за номерами телефонів: +38(050) 03-32-043 або +38(096) 03-32-043.
Послуги мобільних бригад надаються завдяки фінансовій підтримці урядів Великої Британії, Канади та CERF (Central Emergency Response Fund).
Довідка. UNFPA — агентство ООН із сексуального та репродуктивного здоров’я. Місія UNFPA – створити світ, де кожна вагітність бажана, пологи безпечні, а потенціал кожної молодої людини реалізований. UNFPA закликає до реалізації репродуктивних прав для всіх і підтримує доступ до широкого спектру послуг з сексуального та репродуктивного здоров’я, включаючи добровільне планування сім’ї, якісна охорона материнського здоров’я та всебічне сексуальне виховання.
Робота у форматі мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, яку пілотував UNFPA з виконавчим партнером «Українська фундація громадського здоров’я» у 2015 році, успішно зарекомендувала себе на сході України. Тоді завдяки мобільності послуг вдалося допомогти багатьом жінкам, які проживали на лінії зіткнення та у важкодоступних населених пунктах Донецької та Луганської областей. З 2015 по кінець 2019 року оперативна допомога спеціалістів/-ок мобільних бригад була надана понад 60 тисяч жінок, постраждалим від насильства.