прапор

У Тернополі пройшли урочистості з нагоди Дня Конституції України

 28 червня, вся країна відзначала державне свято – День Конституції України. У Тернополі урочистості розпочались із привітань представників влади на Театральному Майдані та вручення нагород мешканцям області, які наполегливо працюють на благо міста, області та держави.  

“Сьогодні ми відзначаємо 25-ту річницю з дня проголошення Основного Закону України. Конституція є основою кожного демократичного суспільства. Саме вона гарантує нам наші основні права, зокрема, бути господарями на своїй землі, поважати свою державу та її Незалежність. Ми завжди гордимося тим, що саме українці були творцями першої Конституції, ще за часів Пилипа Орлика. Сьогодні кожен з нас хоче жити у правовій конституційній державі. Саме тому ми маємо пам’ятати про те, скільки коштувала нам наша Незалежність. Ми маємо пам’ятати мільйони тих, хто віддав свої життя та здоров’я за здобуття державності та за створення нашої Конституції. А також тих, хто сьогодні зі зброєю у руках, продовжує нас захищати”,  – зазначає мер міста Сергій Надал.

Окрім того, міський голова відзначив тернополян нагородами Тернопільської міської ради. Представники влади спільно поклали квіти до пам’ятників Незалежності та В.Чорноволу.

Додамо, цього дня на Театральному майдані також відбулися такі заходи:

  • мистецька палітра від викладачів та учнів Тернопільської художньої школи ім. М. Бойчука;
  • інформаційне містечко «Ми маємо право» (Театральний майдан);
  • вулична акція «Твоя Конституція, твої права»;
  • майстер-клас з аквагриму (українська символіка);
  • святкова фотозона;
  • танцювальний марафон за участі хореографічних колективів м. Тернополя;
  • концерт муніципального духового оркестру «Оркестр Волі»;
  • концерт тернопільського музичного гурту «Wincent Music» (19:00 год.)

Також, з нагоди свята 28 червня у кінотеатрі «Злата» відбувся показ документальної наукової стрічки «Фільм 58. Пилип Орлик. Пакти Конституції» і художнього фільму «Поводир», а в Українському Домі «Перемога» відкриється фотовиставка: «Конституція України. Від Пилипа Орлика до незалежності України».

Post Author: Diana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *