міськрада

У Тернополі реалізовують проект щодо впровадження практики ефективного управління захисними лісовими насадженнями

У рамках реалізації проекту «Збереження лісових захисних насаджень Тернопільської міської територіальної громади» відбулося засідання круглого столу щодо обговорення проекту з упорядкування та відновлення земельних ділянок під лісовими захисними насадженнями у громаді.

«На сьогодні є готовий проект рішення про взяття у комунальну власність тих територій лісосмуг, самосійних ділянок, територій без документів та без права власності, що знаходяться на території приєднаних до Тернопільської міської громади сіл. З допомогою старост сіл та громадської організації, яка координувала цей проект від початку і до завершення, ми провели величезну роботу щодо обстеження територій, неодноразово виїжджаючи на місця досліджень, –  зазначив заступник міського голови-керуючий справами Іван Хімейчук. – Тепер ми підійшли до фінальної частини – розроблено проект рішення Тернопільської міської ради «Про впорядкування та відновлення лісових захисних насаджень», що закріплює земельні ділянки під лісові насадження та зобов’язує враховувати їх при розробці плану сільських населених пунктів громади. Цьому проекту передувало рішення, яке було прийнято на засіданні виконавчого комітету Тернопільської міської ради».

Як розповів начальник відділу земельних ресурсів Тернопільської міської ради Віктор Кібляр, в рамках проєкту визначено земельні ділянки, які будуть використовуватися для розміщення та відновлення лісових насаджень.

«Наразі в Україні немає громади, де вже працювала б ефективна модель управління та збереження лісосмуг. Ми поставили перед собою амбітну мету, щоб Тернопільська міська громада стала першою такою громадою в Україні, – розповідає менеджер проекту Уляна Волошинівська. – Спільно ми провели моніторинг усіх лісових захисних насаджень на територіях громади, розробили рекомендації по кожній ділянці, яким чином найкраще забезпечити її догляд та збереження. Сподіваємось, що це рішення буде підтримано депутатами громади на сесії».

Наступний крок – визначення балансоутримувача лісових захисних насадження громади, що забезпечить їх належний догляд.

Нагадаємо, проект «Збереження лісових захисних насаджень Тернопільської міської територіальної громади» реалізується ФРГО «Західноукраїнський ресурсний центр» та Тернопільською міською радою за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» у рамках грантового компоненту проекту EU4USociety. Мета проекту – впровадження практики ефективного управління захисними лісовими насадженнями у Тернопільській МТГ та розробка планів з їх відновлення і збереження.

Post Author: Diana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *