поліція

У Тернополі штрафуватимуть за нечіповані ялинки

У Тернополі в період новорічно-різдвяних свят правоохоронці проводитимуть заходи щодо виявлення фактів несанкціонованої торгівлі ялинками. На порушників складатимуть адмінпротоколи та повідомлятимуть про них у відповідні контролюючі органи.

Як розповів начальник сектору дільничних офіцерів Тернопільського відділу поліції Іван Рибчак, офіційний продаж лісових красунь розпочнеться з 15 грудня і триватиме до 10 січня. У Тернополі міська рада затвердила перелік місць, де можна продавати ялинки – їх буде 15. Зокрема: вул. 15 Квітня (біля буд. №23); бульвар С.Петлюри (навпроти магазину «Сільпо»); вул. Київська (біля будинку побуту); проспект Злуки (біля буд. №1); вул. Максима Кривоноса (навпроти розважального центру «Марципан»); вул. Гетьмана І.Мазепи (майданчик біля буд. №2); перехрестя вулиць Миру – Дружби; вул. Карпенка (біля магазину «Берегиня»); вул. С.Будного (біля магазину «Барвінок»); вул. Генерала Шухевича (навпроти буд. №24); проспект Степана Бандери (біля магазину «Орбіта»); перехрестя вулиць Лесі Українки – Клима Савури; вул. Слівенська (біля магазину «Прогрес»); вул. Бродівська (площадка біля верхнього тунелю); вул. Живова (біля ТЦ «Орнава»).

Також легально реалізовувати ялинки можна на ринках, уклавши договір з дирекцією. Якщо ж торгують хвойними за межами базару, то це вже порушення. Несумлінних продавців притягуватимуть до відповідальності згідно статті 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

На кожній ялинці повинен бути чіп, який свідчить про те, що дерево зрубане легально. Також у продавця мають бути дозвільні документи на продукцію та торгівлю.

Аби запобігти незаконній вирубці ялинок, правоохоронці разом з екологічною службою проводитимуть спільні рейди  і перевірятимуть місця продажу хвойних дерев.

Серед найпоширеніших порушень, які поліцейські виявляють кожного року, – це торгівля ялинками в невстановленому місці, порушення правил торгівлі на ринках, порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів та продаж дерев без документів та відповідних чіпів.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *