У Тернополі триває будівництво одного із найбільш стратегічних об’єктів для нашого міста, а саме, станції знезалізнення води.
Будівництво станції знезалізнення води та реконструкція водопровідної насосної станції третього підйому у Тернополі проводяться в рамках реалізації другого проекту розвитку міської інфрастрактури, що фінансується Міжнародним банком реконструкції та розвитку.
«У Тернополі вода подається із глибин водоносного горизонту та містить в собі чимало металів. Тому вже багато років ми думали над тим, як покращити її якість та очистити. І нам вдалося залучити кошти міжнародних фінансових донорів – цей проект фінансує Світовий банк, на майданчику водопровідної насосної станції №4 постійно працюють консультанти міжнародної організації. І саме зараз там будується станція знезалізнення води, яка за допомогою семи груп напірних фільтрів забере всі негативні домішки і метали з води, що подається тернополянам. Відповідно, це суттєво вплине на якість води, покращаться її смакові характеристики та запах. Під час будівництва використовуються найсучасніші технології, які широко поширені у США. Адже наша головна мета – це добра і очищена вода у кранах тернополян», – повідомляє міський голова Сергій Надал.
Очільник Тернополя додає, що реалізувати цей масштабний проект заплановано до кінця 2021 року. За цей час тут завершиться будівництво і облаштування фільтрувальної техніки та розпочнуться усі інші внутрішні роботи.
Станом на березень 2021 року на майданчику завершуються роботи з будівництва фундаменту будівлі станції знезалізнення (змонтовано 95% металоконструкцій), продовжуються роботи з будівництва резервуара оборотної води об’ємом 500 м.куб, змонтовано запірну арматуру (затвор) діаметром 800 мм на вході одного з двох водоводів, які постачають воду з Верхньо – Івачівського водозабору.
Додамо, що окрім будівництва самої станції знезалізнення продуктивністю 42 тис. м³/добу, комплексом робіт передбачено:
- монтаж семи груп напірних фільтрів;
- монтаж установки виробництва змішаних оксидантів та системи знезараження води;
- монтаж системи керування на базі SCADA для роботи станції знезалізнення в автоматичному режимі;
- будівництво лабораторно-побутово-виробничого корпусу, де розміщуватиметься центральна лабораторія КП «Тернопільводоканал» (приміщення для лабораторії контролю за якістю питної води, диспетчерська насосної станції, приміщення для інженерно-технічного персоналу, приміщення для ремонтного персоналу, тощо).
В рамках реконструкції водопровідної насосної станції ІІІ-го підйому передбачено:
- заміна насосних агрегатів на нові;
- заміна усіх експлуатаційних трубопроводів діаметрами з нержавіючої сталі;
- заміна запірної арматури;
- монтаж системи управління на базі SCADA для автоматичної роботи насосної станції.
Реконструкція електропостачання включає:
- заміну двох та монтаж третьої кабельної лінії 10 кВ загальною протяжністю 2300м;
- монтаж трисекційної трансформаторної підстанції та окремої двохтрансформаторної підстанції для живлення станції знезалізнення;
- монтаж кабельної каналізації на майданчику.