У Тернополі відбудеться допрем’єрний показ фільму, який відзначили на Каннському кінофестивалі

Цієї суботи, 11 серпня, у Тернополі о 18:30 в “Сінема Сіті” відбудеться допрем’єрний показ української трагікомедії “Гірська жінка: на війні” режисера Бенедикта Ерлінгссона.

Показ відбуватиметься за участі голови Держкіно України Пилип Іллєнко та членів знімальної групи за підтримки Тернопільської кінокомісії та Solar Media Entertainmen.

У стрічці йдеться про 50-річну Халлу, котра є диригентом хору, жінка оголошує війну місцевому алюмінієвому заводу, який загрожує екології. Коли вона планує свою найсміливішу операцію, то отримує несподіваного листа. Її заявка на усиновлення дитини нарешті схвалена і її чекає маленька дівчинка з України. Халла змушена припинити диверсійну роботу, щоб виконати свою мрію – стати матір’ю, однак перед цим вона все ж вирішує здійснити фінальну атаку, щоб завдати алюмінієвій промисловості руйнівний удар.

Картина створена в копродукції Франції, Ісландії та України за підтримки Держкіно.

З українського боку виробництво фільму здійснювала компанія Solar Media Entertainment.

У стрічці піднімається болюча проблема деградації навколишнього середовища, що передається через боротьбу жінки, яка вирішила взяти на себе місію по захисту природи і збереження височин Ісландії.

Світова прем’єра відбулася в травні на Каннському кінофестивалі, де фільм отримав приз за найкращу музику. Окрім того, стрічка висунута на премію Європарламенту.

В український прокат картина вийде 16 серпня.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *