У Тернополі відбувся прем’єрний показ фільму, знятого за книгою Андрія Кузьменка “Я, “Побєда” і Берлін”. Його почали знімати у 2020 році, а через повномасштабне вторгнення – прем’єру відклали. Однак вже на початку 2024 року все таки вдалося реалізувати вихід кінострічки на великі екрани. Зіграв Скрябіна актор Франківського драмтеатру Іван Бліндар, а його дівчину Барбару, уродженка з Тернополя – Марія Стопник. Актори закохані і в реальному житті. Тому актори вдало передали емоції кохання та занурили глядачів у шалені 90-ті роки – період молодості Кузьми Скрябіна та його перші кроки у музиці. Більше про закадром довгоочікуваної української кінострічки дивіться далі у сюжеті ТВ-4.
Одна з найбільш очікуваних українських кінопрем’єр з’явилася на великих екранах кінотеатрів. Українська пригодницька комедія “Я, “Побєда” і Берлін” за однойменною повістю Кузьми Скрябіна. Події відбуваються на початку 90-х. За сюжетом звичайний хлопець, музикант-початківець Кузьма, за три дні до запланованого концерту вирушає зі своїм другом Бардом до Берліна на старій “Побєді”. Там він хоче обміняти раритетну автівку на омріяний шестисотий “Мерседес” у відомого колекціонера. Головну роль у фільмі зіграв актор Франківського драмтеатру Іван Бліндар.
За словами Івана Бліндара, знімальна група над фільмом працювала близько двох місяців. Знімали кінострічку у Львові, Києві та Берліні. На роль Кузьми затвердили його не зразу.
У фільмі Кузьма обіцяє своїй коханій дівчині Барбарі повернутися додому на “крутій тачці”, а хлопцям із гурту – обов’язково встигнути на виступ. Але вже з перших хвилин подорожі стає зрозуміло – усе йде не за планом. Цей фільм про становлення музиканта, пошуки себе, дружбу та шлях до мрії, сповнений шаленими пригодами.
Дівчину Кузьми Барбару зіграла уродженка Тернополя – Марія Стопник. У житті головні актори стрічки Іван та Марія – також закохані. Тож бачили усі хвилювання та відповідальність поза кадром зйомок.
Окрім цікавого сюжету, фільм насичений піснями Скрябіна. Спеціально для кінострічки відомі українські виконавці переспівали 16 пісень Кузьми. Творці наголошують, що це не документальний фільм-біографія, а художній твір. Також він має важливу соціальну місію – частина прибутку від кінотеатрального прокату перекажуть у Фонд Скрябіна для допомоги захисту нашої держави.