У Тернополі відкрили пам’ятний знак до 150-річчя НТШ

7 грудня, на бульварі Тараса Шевченка у Тернополі відкрили та освятили пам’ятний знак з нагоди 150-річчя заснування Наукового товариства імені Тараса Шевченка. Чин освячення здійснили архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк та єпископ-помічник Теодор Мартинюк. В освяченні взли участь отець-митрат Іван Андрій (Говера) та отець Василь (Макоїд).

Автори монумента – завідувачка кафедри образотворчого мистецтва та дизайну ТНПУ ім. В. Гнатюка Марія Маркович та народний художник, професор Роман Вільгушинський.

Встановили пам’ятний знак за кошти меценатів і членів Тернопільського осередку НТШ. На граніті викарбувані імена та прізвища дійсних членів Наукового товариства імені Тараса Шевченка, які є уродженцями Тернопільської області й були обрані в організацію до 1940-го року. Це психологи, політичні діячі, філологи, історики, письменники, мовознавці, фольклористи, педагоги, краєзнавці, винахідники тощо. Загалом на камені зафіксували 34 науковців.

Відкрив захід професор, академік, очільник Тернопільського осередку НТШ Михайло Андрейчин, який про історію НТШ та зазначив, що Наукове товариство Шевченка вирізняється особливими напрацюваннями в науці та освіті в напрямку формування національної свідомості. Завдяки роботі товариства, українська мова піднялася до рівня міжнародних конференцій та з’їздів, жодна інша українська спільнота за відсутності Української держави не могла досягти таких успіхів у міжнародній науковій співпраці. Величні імена учасників товариства – наших земляків Івана Пулюя, Івана Горбачевського, Володимира Гнатюка отримали світове визнання.

Присутній на відкритті мер міста – Сергій Надал щиро подякував архітекторам, меценатам та особливо висловив вдячність Михайлу Андрейчину за чудову ідею встановлення пам’ятного знаку.

На відкритті також були присутні науковці, журналісти, представники влади, студенти, працівники культури, краєзнавці, історики, громадськість.

нтш

Post Author: Diana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *