У Тернополі відбулося вручення Всеукраїнської літературно-мистецької премії ім. братів Богдана та Левка Лепких.
Цьогоріч премію, за значний вклад у розвиток української культури, а також популяризацію творчості братів Лепких, отримали четверо тернополян. Зокрема, диригент академічного камерного хору «Бревіс» обласної філармонії Святослав Дунець, журналістка Галина Садовська, поетеса Леся Любарська та художник Володимир Якубовський. Лауреати отримали значок, посвідчення, диплом і грошову винагороду.
Співзасновниця «Благодійного фонду Михайла та Мар’яни Головко» Мар’яна Головко подякувала номінантам, які впродовж багатьох років віддавали чимало сил та енергії для мистецтва.
«Розвиток культури є одним із головних чинників на шляху до процвітання країни, а завдяки невтомній праці наших митців зберігається та примножується національно-культурний скарб нашої нації! Однозначно, що без культури не було б України! Нашому Благодійному фонду імені Михайла та Мар’яни Головко приємно, що сьогодні ми маємо змогу привітати видатних краян, людей з великої літери, подякувати кожному за Ваші таланти та творчість, за патріотизм та професіоналізм, за любов до Батьківщини! Хочемо побажати Вам міцного здоров’я, мирного неба та Господньої опіки!», – зазначила Мар’яна Головко.
Лауреат літературно-мистецької премії ім. братів Богдана та Левка Лепких 2020 року, а цьогоріч – член громадської ради з присудження цієї премії, Михайло Тимошик каже, що дану відзнаку отримують кращі з кращих.
«Популяризація видатних особистостей Тернопільщини є надзвичайно важливою для розвитку культури нашого краю. Кожен із лауреатів робить неоціненний внесок для розвитку, відновленні та збереженні пам’яті для наступних поколінь», – наголошує Михайло Тимошик.
Довідково:
Всеукраїнська літературно-мистецька премія імені Братів Богдана та Левка Лепких заснована у 1991 році. Нею нагороджують людей, які зробили значний вклад у розвиток української культури. Певний час (через відсутність коштів) премію не вручали. Стараннями ініціативної групи у грудні 2008 року премію було відновлено.