У Тернополі вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

Сьогодні, 20 лютого, у Тернополі відбулися пам’ятні заходи з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні, що відзначають в Україні щорічно з 2015 року. Зокрема, біля пам’ятника Небесній Сотні священнослужителі традиційних християнських церков відправили поминальну панахиду, а представники влади та громадськості поклали квіти до символічного знаку пам’яті Героїв та вшанували загиблих учасників Революції гідності хвилиною мовчання.

«У 2013-2014 роках Тернопіль став столицею відродження українства. Бо саме в Тернополі на Майдан першими вийшли студенти, – нагадав голова Тернопільської ОДА Степан Барна. – В Тернополі люди продемонстрували свою європейську позицію, а також вибір демократичних цінностей та вільної України, чим заперечили те, що намагався нам нав’язати тодішній режим Януковича».

Степан Барна наголосив, що сьогодні ми згадуємо всіх Героїв Небесної Сотні, серед яких є шестеро жителів Тернопільщини – Олександр Капінос, Устим Голоднюк, Назарій Войтович, Василь Мойсей, Ігор Костенко й Тарас Слободян. Разом з ними також не забуваємо понад 90 бійців, які віддали свої життя на східному фронті, захищаючи територіальну цілісність нашої держави.

Мер Тернополя Сергій Надал зазначив: «Сьогодні ми схиляємо голови у знак вшанування подвигу тих, хто першим став на захист Свободи і Гідності кожного українця, хто повів за собою суспільство, подолавши страх, пішов на озброєного ворога та показав, що українська ідея сильніша за кулі. Нехай Гідність, Свобода та Єдність стануть орієнтиром для кожного патріота, який захищає Україну на полі бою та для тих, хто на своєму місці докладає зусиль, аби зробити країну сильнішою. Бо саме цього хотіли герої Небесної Сотні».

Поширити:

Post Author: Diana