міськрада

У Тернополі вшанували пам’ять жертв політичних репресій

Сьогодні, 16 травня, у Тернополі відбувся мітинг-реквієм до Дня політичних репресій.

Святі отці відслужили панахиду, а присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв великого терору і політичних репресій в Україні.

«Сьогодні Тернопіль та Україна відзначає День пам’яті і скорботи про жертви, які загинули або постраждали в Україні в наслідок політичних репресій комуністичного режиму.

Намагаючись позбавити наш український народ його душі, червоними катами було загублено чи приречено на муки та голодну смерть у таборах, заслано в далекі безлюдні землі мільйони неугодних режиму людей – українських селян і робітників, учителів і священників, науковців і письменників.

Внаслідок масових репресій у 1927-1938 роки людські втрати в Україні, за різними даними, становили щонайменше 4,4 мільйони осіб. А прямі й опосередковані демографічні втрати України від сталінського терору та війн у той період можуть сягати 45 млн. осіб.

Ми не маємо права ніколи забувати, що в умовах нормального демографічного розвитку, без комуністичного поневолення, українці могли б стати стомільйонним народом.

Але всупереч нелюдським знущанням та величезним втратам, український народ зміг вистояти і здобути омріяну поколіннями незалежність. І сьогодні ми не маємо іншого вибору, ніж захистити свою державу, свою свободу, свій демократичний вибір.

Ми молимося за українців, які пожертвували своїм життям та здоров’ям у боротьбі з людожерським комунізмом.

Віддаємо шану тим, хто не боявся йти проти тоталітарної комуністичної машини.  Хто розумів, що рано чи пізно Україна постане, як незалежна держава.

Це справжні Герої, приклад яких сьогодні дає натхнення боротьби новим поколінням українців.

Бажаю всім борцям за незалежність України міцного здоров’я, родинної злагоди та заслуженої поваги від держави.

Вічна пам’ять померлим. Молимося за душі всіх, хто загинув у ті жахливі роки.

Слава Україні! Героям Слава!», – зазначив очільник Тернополя Сергій Надал.

Post Author: Diana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *