облрада

У Тернополі за участі Прем’єр-міністра відбулася Рада регіонального розвитку

Вчора, 19 березня, у Тернополі відбулося засідання Ради регіонального розвитку Тернопільської області. Участь в засіданні взяв Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, Віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон, Міністр юстиції України Павло Петренко, перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода, голова обласної ради Віктор Овчарук, голова облдержадміністрації Степан Барна, очільник Тернополя Сергій Надал. Також були присутні депутати обласної ради, керівники департаментів та управлінь облдержадміністрації, голови сільських, селищних та міських рад, голови ОТГ.  

Учасники засідання обговорили питання розвитку Тернопільської області, підбили підсумки наслідків впровадження реформ в регіоні та країні в цілому за останні п’ять років, а також говорили про плани на середньострокову перспективу.

Глава Уряду відзначив, що досягнуті Тернопільщиною успіхи – це наслідок великої роботи, яка велась і ведеться на різних рівнях з 2014 року.

«До 2014 року ми були обмежені в можливостях. Але ідея децентралізації була покликана на системні зміни в управлінні державою. І Тернопільщина тоді показала всій країні, що можна йти шляхом змін і отримувати результат. Те, що ми бачимо сьогодні – це перші паростки змін», – наголосив Володимир Гройсман.

Також у своєму виступі Володимир Гройсман наголосив, що Тернопіль успішно наближається до здійснення пріоритетних завдань децентралізації, зокрема – єдине освітнє середовище та надання якісних освітніх послуг, оскільки місто уже досягнуло значних результатів у скороченні черг до дошкільних закладів та збільшенні у них кількості місць.

У свою чергу Сергій Надал відзначив, що одним із ключових понять національної ідеї України є опора на самодостатні українські громади, і саме її реалізацією є політика децентралізації, яку сьогодні впроваджує Уряд.

«На прикладі Тернополя ми можемо побачити, що впровадження децентралізації уже дає свої результати, адже надходження до бюджету міста лише за два роки зросли більш, ніж на 700 млн. грн., а у порівнянні з 2015 роком у 2,5 рази зросла сума капітальних інвестицій, – зазначив Сергій Надал. – У Тернополі спостерігається розвиток малого та середнього бізнесу, оскільки 40 % надходжень до місцевого бюджету – це відрахування малого та середнього бізнесу. За цим показником ми наближаємося до європейських міст, де доля малого та середнього бізнесу у бюджетах складає 50-70 %. Тобто всі економічні показники підтверджують, що децентралізація дає користь», – зазначив очільник Тернополя.

 

Поширити:

Post Author: Diana