У Тернополі зберігається історично важливий “Mercedes”

У тернопільському музеї зберігається унікальний експонат пов’язаний з Днем Конституції України. Про це розповів заступник директора краєзнавчого музею, депутат обласної ради Володимир Бобко.

«У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї зберігається унікальний “Mercedes” безпосередньо пов’язаний із сьогоднішнім святом. Це друкарська машинка кінця ХІХ — початку ХХ століття, яка належала Станіславові Дністрянському і на якій певне він і надрукував свій проект Конституції ЗУНР», – розповідає пан Володимир.

Також облдеп привітав тернополян зі святом та наголосив, що Конституція – це той фундамент на якому тримається державність.

«У ній закріплені наші права на свободу думки та вільний вибір. Проте потрібно пам’ятати, що саме від нашого вибору залежить майбутнє наше, наших дітей та України.

Цього року ми одночасно відзначаємо День Конституції та День молоді. Це досить символічне співпадіння. Адже саме від наших дітей, їхнього виховання та їхньої суспільної активності залежатиме якою буде українська  Конституція та доля Держави загалом», – зазначив Володимир Бобко.

Нагадаємо, Станіслаав Дністрянський — український вчений-правник та політичний діяч, народився 13 листопада 1870 у Тернополі.

Дністрянський є автором понад 50 фундаментальних монографічних досліджень і численних наукових статей українською, польською, чеською і французькою мовами з теорії держави і права, філософії права, конституційного, сімейного та цивільного права. 1920 року написав проект конституції для ЗУНР. Він розробив основи правової держави, зокрема правління республіки, заклав основи української політології.

Поширити:

Post Author: Diana