прапор

У Тернополі згадали Героїв Небесної Сотні

20 лютого став днем, коли по всій країні вшановують тих, хто загинув за майбутнє України та назавжди став у лави «Небесної Сотні».

Цього дня тернополяни із жалем згадують трагічні події, які трапилися у ніч проти 30 листопада 2013 року о 4 годині ранку, коли на Майдані Незалежності, 300 озброєних спецпризначенців, б’ючи мирних людей кийками та ногами, намагалися витіснити їх з Майдану. Опісля цього, із сотні українців, які боролися за свої права, їх стало тисячі. Тих, хто вийшли пліч-о-пліч, та вимагали аби винних покарали. Вони вірили та боролися за майбутнє, бо кожен мріяв жити у вільній країні.

Вперше «Небесною Сотнею» загиблих на Майдані Героїв назвала поетеса Тетяна Домашенко, яка присвятила їм вірш «Небесна Сотня воїнів Майдану».

Із словами скорботи за загиблими до всіх, хто прийшов віддати шану Героям, звернувся голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко.

«Ми з вами зібралися тут вшанувати події, які відбувалися у нашій державі сім років тому. При згадці про той час, в жилах холоне кров, адже на наших очах вмирали кращі сини та дочки України. Ми багато втратили. Під час тих подій загинуло багато моїх друзів, серед яких дев’ятнадцять «свободівців», а також мій однокурсник Тарас Слободян. Проте, їхня жертва не є марною. Так, боротьба триває, війна йде до сьогодні, а ворог ще не відступив. Але ми зберегли Україну. І зараз наше завдання боротися за Незалежну Україну, наповнювати її українським змістом, будувати потужну самостійну соборну державу», – зазначив очільник Тернопільщини.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *