У Товстенській громаді намагаються врятувати автостанцію

Порятунок автостанції, а також бюджет на 2022 рік у якому значна частина коштів передбачена на зарплати та премії працівникам апарату та голові громади – головні питання, за які проголосували під час засідання сесії Товстенської селищної ради.

Сесія була напруженою. Адже одним із важливих питань було надання дозволу на виготовлення екпертно-грошової оцінки земельної ділянки для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства площею 648 кв.м.  у смт Товсте Чортківського району. Зокрема, мова йде про територію автостанції, яку орендує місцевий підприємець Віталій Бадло. За словами місцевих мешканців, ще у травні цього року орендар заваливши стару будівлю автостанції, вирив величезний котлован, у такий спосіб знищивши будівлю автостанції та прилеглу до неї територію, не дотримуючись умов договору. Цього разу депутати дозвіл не погодили та чи остаточне це рішення…?

Депутат Товстенської селищної ради Богдан Лазарчук зазначає, що автостанція в смт Товсте до недавнього часу функціонувала як вузлова. Саме тут зупинялися автобуси міжрайонних та міжобласних рейсів, забезпечуючи транспортне сполучення для усіх жителів громади, в яку входить 26 населених пунктів.

«Великою проблемою смт Товсте є автостанція, яку знищили. На її місці планують будувати магазин, а людям говорять неправду, годуючи обіцянками про нову автостанцію. Вже понад півроку фракція ВО «Свобода» в селищній раді та створена ініціативна група, до якої входять небайдужі жителі громади, відстоює інтереси автостанції, адже є велика вірогідність, що якщо її знищать, то більше автостанції в нас не буде. Проблема полягає ще й у тому, що селищна рада різними способами сприяє забудівникові», – каже пан Богдан.

Член ініціативної групи Євгеній Образцов наголошує, що цій ситуації передували інші зловживання з боку Товстенського селищного голови Івана Проданика.

«До прикладу, голова громади посприяв у тому, щоб будинок площею 392 кв м, збудований за часів Австро-Угорщини, який перебуває у досить хорошому стані та є архітектурною перлиною селища, був куплений його дружиною всього за 1 млн 100 тис грн. Це просто смішна ціна та пограбування громади та держави на кілька мільйонів. Адже, для порівняння – реконструкція будівлі колишнього універмагу, яка передана на баланс селищної ради та у якій планують розмістити ЦНАП за кошторисом вартує  близько 13 млн.», – зазначає Євгеній Образцов.

Було багато дискусій і під час прийняття бюджету на наступний рік. Адже значна частина видатків – це зарплати, премії та надбавки для працівників апарату селищної ради.

«Ми бачимо нераціональне використання коштів, значну частину яких хочуть використати на зарплати, премії та надбавки для голови та працівників апарату селищної ради. Фракція ВО «Свобода» не голосувала за такий бюджет, адже для розбудови сіл залишено недостатньо коштів. Влада ігнорує ряд нагальних потреб, які існують у громаді, зокрема у сфері житлово-комунального господарства, натомість думаючи перш за все про власне збагачення», – наголошує депутат Товстенської селищної ради Богдан Лазарчук.

Поширити:

Post Author: Diana