У «Вікторії – 92» фінішували щедрим урожаєм

В літню пору здаля
Позолотою ваблять поля,
Де на колосі стигле зерно,
П’янким запахом плине в село.

 32-у річницю незалежності України зустрічають у господарстві ФГ «Вікторія – 92» з добрим хліборобським ужинком. 

Відчуваючи запах стиглого колосу, 21 липня жнивне  плотичанське поле, що на Козівщині, наповнилося робочим гулом комбайнів та автомобілів.  Так стартували цьогорічні  жнива у ФГ «Вікторія – 92». Наче вчора це було, а вже хліб у засіках.

Спочатку  зранку осяяні сонцем сім потужних комбайнів вишикувались у загінки на площі озимого ріпаку, якого у агропідприємстві було 850 гектарів для  обмолоту. Потік зерна потужним  струменем переливався у кузови п’ятнадцять вантажівок, які прямували від комбайнів на зернотік до елеватора, де селяни  з нетерпінням чекали першого урожаю з поля. 

Жнива завжди в агропідприємстві стають найгарячішою порою для хліборобів. Поборюючи примхливу погоду, протягом дев’яти днів було обмолочено ріпак з врожайністю 51 центнер із гектара в заліковій вазі, що на рівні минулого року. Тоді почалося збирання ярого ячменю, площі під яким займали 570 гектарів.

Злагоджена робота механізаторів і погодні умови дали можливість за тиждень завершити обмолот ячменю, врожайність якого цьогоріч становить  68 центнерів з кожного гектара. Не спиняючи темпів жнивної пори, польові кораблі перемістилися на площі озимої пшениці, а це 1200 гектарів. Відтак жниварі раціонально використовували кожну погожу днину,  вчасно зібрали вирощене. Кожен гектар озимої пшениці у середньому видав по 85 центнерів врожаю.

Протягом жнив добре підготовлена техніка працювала справно та  без зупинок. Разом із збиранням зернових зразу ж на звільнених площах для збереження вологи  в грунті проводили лущення стерні, готували поля до сівби озимини. До слова, озимого ріпаку  уже посіяно 350 гектарів із запланованих 830.

Для посіву ріпаку агропідприємство використовує сівалку HORCH FOCUS– TD, що забезпечує стрічковий обробіток грунту, шляхом поглибленого розпушування   його вузькими смугами з очищенням насіннєвої борозни від пожнивних залишків і одночасного точного висіву насіння з двошаровим внесенням мінеральних добрив для поетапного засвоєння їх рослинами.

Керівник агропідприємства Олександр Пеляк задоволений результатами цьогорічних жнив і поступовим переходом до наступної осінньої посівної компанії. Скоро розпочнеться  посів 1150 гектарів озимої пшениці.

Нелегко нині працювати аграріям у непростих суспільно–економічних умовах воєнного часу. Та у ФГ «Вікторія–92» цьогоріч не зменшили виробництва зерна, а навіть досягли кращих результатів до середньорічних показників попередніх періодів. Цьому сприяла добра організація праці, підбір насіння високоврожайних сортів зернових культур, своєчасне проведення сівби, триразове підживлення озимини мінеральними добривами та необхідний захист посівів від хвороб та шкідників. А також відчуття відповідальності за продовольчу безпеку держави і підтримку воїнів–захисників української землі, серед яких є і сорок односельців, які надіються на міцний тил, що є запорукою перемоги над ворогом.

Олександр Петрович дякує за успішні чергові жнива своєму трудового колективу. Вважає, що сьогодні, коли  держава спрямовує всі зусилля, аби звільнити українську територію від російського окупанта, кожен має на своєму місці робити все, щоб своєю працею допомогти в цьому країні.

 Іван ДУФЕНЮК

Фото 1

На фото: учасники жнив-2023 з головою ФГ «Вікторія-92» О.П. Пеляком  та  заступником О.В. Дмитришеним;

Фото 3

(зліва направо) працівники елеватора: Ігор Ковальчук, Володимир Пуціль, Андрій Яровенко, Микола Купчак

Фото 4

(зліва направо) заступник голови Мирон Івахів, бухгалтер Анастасія Івахів, перший заступник голови Федір Головацький, автомеханік Ігор Садівник, бригадир токового господарства Михайло Мельник

Поширити:

Опубліковано: Diana

Post Author: Diana