У яких банках тернополянам ризиковано зберігати заощадження?

Деякі українські банки невдовзі можуть закритися. Національний банк України вперше опублікував результати оцінки стійкості банків у розрізі банківських установ.

Українські банки мають потребу в грошах, причому у великій їх кількості.  Це необхідно для нарощування капіталів за результатами стрес-тестування, яке нещодавно провів Національний банк.

Із 24 банків, перевірених регулятором, потребу в капіталі мали 13 установ на загальну суму 42,1 млрд. грн. З урахуванням заходів, здійснених банками таверифікованих Національним банком, на кінець 2018 року потреба знизилась до 19,7 млрд. грн.

7 фінансових установ частково або повністю вже наростили свої капітали, а ще 6 тільки на шляху до цього.

Як заявили в Національному банку, з 13 установ повністю покрили потреби в капіталі при несприятливому сценарії лише чотири. До них відносяться: Універсал Банк, ПУМБ, Ощадбанк і Банк Схід. Ще три банки виконали план реструктуризації трохи більше, ніж наполовину: Альфа-Банк, “Південний” і Ощадбанк. Інші банки мають час до кінця 2019 року на повне виконання затверджених планів реструктуризації.

У своєму звіті експерти Національного банку уточнили, що потреба в додатковому капіталі виникає у разі, якщо розрахункові значення нормативів банків хоча б в один з років прогнозного горизонту опускалися нижче встановлених граничних рівнів.

Національний банк планує і надалі здійснювати оцінку стійкості банків та публікувати її результати у розрізі фінустанов. Перелік банків, а також оновлені підходи до стрес-тестування у 2019 році, будуть оприлюднені Національним банком у січні.

Поширити:

Опубліковано: Diana

Post Author: Diana