У Збаразькому замку відкрили виставку відомого тернопільського колекціонера

Сьогодні, 17 лютого, у Збаразькому замку відбулося відкриття персональної виставки відомого тернопільського колекціонера та краєзнавця Михайла Тимошика «Значки та медалі Тернопілля».

У листопаді виставку вже мали нагоду побачити тернополяни. Оскільки вона викликала зацікавлення і поза межами Тернополя, то колекціонер вирішив відправити її у мандрівку Тернопільщиною. Першим у списку став Збараж.

«Враховуючи ажіотаж після моєї виставки у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї, виникла ідея, щоб колекцію змогли побачити і мешканці районних центрів. Наразі, продовжити експонування моєї колекції «Значки та медалі Тернопілля» мене запросили у Збаразький замок», – розповідає краєзнавець.

Колекція Михайла Тимошика налічує понад 400 медалей і майже 2000 значків. У експозиції представлено сучасні, радянські, польські, чеські та інші значки та медалі, пов’язані з Тернопільщиною та історією нашого краю. Також у колекції пана Михайла є близько п’ятдесяти значків та медалей зі Збаражем.

«Загалом у моїй колекції дуже багато значків та медалей пов’язаних зі Збаражем. Є відзнака «Почесний громадянин Збаража», значки, які малював наш відомий земляк Євген Удін, значки із зображенням замку, старі та нові герби Збаража, футбольні значки та інші. Однією з останніх є медаль присвячена Герою Небесної сотні Устиму Голоднюку», – зазначає Михайло Морозенкович.

«Михайло Тимошик вивів ідею колекціонування на новий рівень, коли це справді зачіпає. Він зробив своє хобі справою свого життя. Завдяки йому, кожен може долучитися до пізнання історії нашого краю», – зазначив міський голова Збаража Роман Полікровський.

Триватиме виставка у Збаразькому замку впродовж місяця, а далі помандрує в інші районні центри.

До слова, дану колекцію можна побачити також і на сторінках унікального каталогу «Значки та медалі Тернопілля», за який Михайло Тимошик став лауреатом обласної премії в галузі культури за підсумками 2018 року.

Мирослава Вовна

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *