облрада

У Зборові відбулося відкриття пам’ятника жертвам Чорнобильської катастрофи

Сьогодні, 14 грудня, на Тернопільщині відбулися заходи із вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.  З цієї нагоди у Зборові відбулося відкриття пам’ятника жертвам Чорнобильської катастрофи.

Участь у заході взяв голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко.

«Уже понад пів століття людство використовує найдешевшу і водночас найнебезпечнішу атомну електроенергію. Сотні атомних електростанцій до сьогодні працюють у цілому світі. Ми не знаємо жодного випадку, коли б така страшна катастрофа трапилася без втручання людини. Коли сьогодні деякі історики чи експерти обговорюють аварію на Чорнобильській АЕС і списують все на випадковість, то, звісно, виникають сумніви, адже розуміємо, що це далеко не випадковість. Унаслідок цієї техногенної катастрофи десятки тисяч українців віддали своє життя, отримали інвалідність, втратили родини, житло. Чорнобиль – велика пляма посеред серця Української держави, яка стала непридатною для життя. Чорнобильська трагедія описана у книжках, відзнята у фільмах, однак вона кровоточить до сьогодні. Ця рана досі жива, бо ми пам’ятаємо усіх героїв, які ціною власного життя подалися в епіцентр пекельного вогню, аби зберегти Україну. У той момент ці мужні люди не думали чи вціліють, чи повернуться живими, але, попри це, кинулися в бій з невидимим ворогом. Чорнобильська аварія – злочин проти нації, який так старанно намагався приховати комуністичний режим. Мені прикро, що сьогодні влада не помічає ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС – на рівні уряду та парламенту переглядають пенсії, скасовують пільги. Це неприпустимо», – зазначив Михайло Головко.

Голова обласної ради відзначив почесними грамотами з врученням грошової премії ліквідаторів наслідків на ЧАЕС Володимира Кулявюка та Михайла Ониська. А також, відзначив ліквідатора наслідків на ЧАЕС Романа Бартіша цінним подарунком (годинником).

 

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *