Уродженка Тернопільщини разом із командою українських санкарів посіла одинадцяте місце в естафеті на Олімпійських Іграх

На Олімпійських іграх-2022 у Пекіні розіграли останні медалі в санному спорті. Завершальним видом програми були командні змагання, в яких брала участь і Україна. Результати визначалися динамічно, адже 14 команд, які відібралися на Ігри, змагалися лише в одному раунді,- інформує Суспільне Спорт. Відбувався він у форматі естафети: кожна з команд мала пройти по три заїзди – один за одним стартували жіноча й чоловіча одиночки, а за ними – двійка. Для передачі естафети необхідно було на фініші торкнутися до пристрою (в цьому випадку із зображенням олімпійських кілець) над головою, після чого наступні учасники отримували сигнал, що можна стартувати – перед ними відкривалися ворота.

Україна виступала в складі спортсменки з Тернопілля Юліанни Туницької (в особистій першості посіла 21-ше місце), та львів’ян Антона Дукача (22-ге), який єдиний залишився в складі естафети з Олімпіади-2018, та пари Ігоря Стахіва й Андрія Лисецького (15-те).

Збірна України починала змагання під п’ятим стартовим номером. Першою на трек вийшла 18-річна дебютантка Ігор, представниця Тернопільської області Юліанна Туницька. Їй вдалося чисто пройти заїзд та подолати дистанцію за 1:01.123 хвилини.

Кременчанка передала естафету Антону Дукачу, однак він припустився грубої помилки: спортсмен перевернувся на останньому віражі, але зміг втриматися на санях і дістатися фінішу. На це йому знадобилося 1:04.244 хвилини.

Завершувала естафету двійка Стахіва й Лисецького. Ігор та Андрій також не обійшлися без помилок і кілька разів невдало вписалися в повороти, що завадило їм показати кращий час. Їхнім результатом стали 1:04.237 хвилини. Із загальним часом 3:09.604 Україна посіла 11-те місце.

Після завершення заїздів українці поділилися враженнями від останнього виступу на Іграх із Суспільне Спорт.

Юліанна Туницька лишилася задоволеною своїм заїздом і сказала, що показала «хороший старт», проте сподівалася, що командою виступлять «набагато краще».

Антон Дукач зізнався, що був розчарований результатом. «Поворот для всіх важкий, але чому саме так вийшло, буду аналізувати. Підвів команду», – заявив спортсмен.

Проте партнери за командою його підтримали.

«Усе супер. Ну, не вдався Антону останній віраж, – сказав Ігор Стахів. – Але це дійсно дуже складний віраж. Ми – команда, ми що поразку, що перемогу маємо сприймати як команда».

Стахів зазначив, що заїзд їм «сподобався», попри те, що «були деякі помилки». Його партнер Андрій Лисецький додав, що на фініші двійка «намагалася знівелювати втрату швидкості й набирати, якомога краще пройти складний 13-ий віраж. Оцінка задовільна».

Санний спорт. Командні змагання (естафета)

Німеччина – 3:03.406

Австрія – 3:03.486

Латвія – 3:04.354

11. Україна – 3:09.604

На минулих Олімпійських іграх-2018 у Пхьончхані українці стали 13-ми з 13 команд. Найкращий результат у цій дисципліні Україна показала на Іграх-2014 у Сочі, коли естафета лише дебютувала в олімпійській програмі: тоді збірна посіла 11-те місце з 12 команд. Тож цього разу українцям вдалося повторити цей рекорд, щоправда за більшої конкуренції.