облрада

В Тернополі вшанували пам’ять воїнів афганців

У Тернополі в парку Національного відродження відбувся мітинг-реквієм присвячений 28-ій річниці виведення військ з Афганістану та вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Священослужителі відслужили панахиду за душами усіх земляків полеглих у ході афганської війни та тих, що віддали своє життя за незалежність і цілісність України на Сході та під час Революції Гідності.

Вклонитися пам`яті воїнів-земляків, які не повернулися з чужої землі до пам’ятного знаку перший заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Іван Крисак, воїни-афганці, духовенство, представники ветеранських організацій та громадськість краю.

«Сьогодні ми вшановуємо пам’ятну дату виведення військ з обпаленого війною Афганістану. За десять років афганської війни через її горнило пройшли тисячі українців, сотні наших земляків. Багато з них не повернулися додому. Це незагоєні рани та біль втрати, скалічені долі, згорьовані матері, осиротілі діти… Час непідвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності та вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів України. Пам’ять про виконаний обов’язок воїнів-інтернаціоналістів назавжди залишиться в наших серцях», — зазначив Іван Крисак.

По завершенню урочистостей  представники влади та громадськості поклали квіти та свічі до пам’ятника загиблим воїнам.

Саме на Стрітення Господнє у 1989 році з Афганістану була виведена остання колона радянських військ. По всій Україні 15 лютого вшановують учасників бойових дій на території інших держав.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *